vasario
03 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

Orkestro gimtadienio koncertas

vasario
03d.

Orkestro gimtadienio koncertas

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Praėjus gražiausioms metų šventėms, Kauno miesto simfoninis orkestras visus kviečia į dar vieną šventinį vakarą. Pirmąjį Naujųjų metų vasario penktadienį orkestras minės jau 12-ąjį savo gimtadienį.

Koncerto solistas Kasparas Uinskas groti fortepijonu pradėjo būdamas šešerių savo gimtajame mieste, Druskininkuose. Aukštosios mokyklos studijas pradėjo Varšuvos Frederico Chopino muzikos akademijoje, o 2001 m. – pasaulinio garso menų mokykloje The Juilliard School New Yorke (JAV). Šiuo metu Kasparas Uinskas tęsia magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jis kaip solistas aktyviai koncertuoja Lietuvoje: groja su orkestrais bei atlieka kamerinę muziką. Atlikėjas dažnai kviečiamas į radijo ir televizijos laidas. 2007 m. Niujorko klasikinės muzikos radijas „WQXR The Classical Music Radio of The New York Times“ Davido Dubalio vedamoje laidoje „Reflections from the Keyboard“ transliavo įrašus iš Kasparo Uinsko albumo su F. Chopino kūriniais. Muzikos recenzentai ypač pabrėžia jaunojo muzikos virtuozo Kasparo Uinsko interpretacijos unikalumą, kurią ženklina turtinga vaizduotė, išraiškos priemonių gausa, sugebėjimas laisvai ir tiksliai realizuoti sumanymą. 2008 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija atlikėjui skyrė valstybinę stipendiją tarptautinei koncertinei veiklai vykdyti.

Koncerto dieną už dirigento pulto stos ne vienerius metus šio orkestro vyriausiuoju dirigentu buvęs Modestas Pitrėnas. Lietuvos muzikos akademiją jis baigė du kartus: 1997 m. chorinį dirigavimą prof. Liongino Abariaus klasėje, o 2003 m. simfoninį bei operinį dirigavimą prof. Juozo Domarko klasėje. 2002–2004 m. toje pačioje mokslo įstaigoje tęsė meno aspirantūros studijas.

Modestas Pitrėnas dalyvavo ir pelnė apdovanojimus dirigentų konkursuose: pirmąją premiją Nacionaliniame jaunųjų dirigentų konkurse (1991); specialų dirigento prizą Tarptautiniame chorų konkurse Debrecene (1992, Vengrija); antrąją premiją ir prizą už geriausią šiuolaikinės muzikos interpretaciją Tarptautiniame J. Naujalio dirigentų konkurse (1994); antrąją vietą ir specialius prizus už geriausias latvių kompozitorių interpretacijas Tarptautiniame dirigentų konkurse „Riga’97“ (Latvija). Ryškiausias Modesto Pitrėno laimėjimas – I premija ir Aukso medalis VII tarptautiniame G. Fitelbergo dirigentų konkurse Katovicuose (Lenkija). Tai – pirmas Aukso medalis, paskirtas Lietuvos dirigentui tokiame prestižiniame konkurse. MPitrėnas įrašė dešimt kompaktinių plokštelių, tarp kurių – trys sakralinės muzikos: iš jų dvi įrašytos kartu su choru „Psalmos“. Nuo 2015 m. rudens M. Pitrėnas yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas.

KMSO inf.

Skip to content