balandžio

balandžio

Operos solistės Irenos Milkevičiūtės jubiliejinis vakaras

Ketvirtadienis, 18:00 / Vokalinė muzika

Irena Milkevičiūtė – viena ryškiausių Lietuvos muzikos kultūros asmenybių, pasaulinį pripažinimą pelniusi dainininkė. Muzikės kelio pradžioje pasirinkusi kankles, vėliau Lietuvos muzikos akademijoje baigė dainavimo studijas, po kurių buvo pakviesta į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą. Ten kone keturis dešimtmečius dainavo pagrindines lyrinio ir dramatinio soprano partijas. Stažavosi garsiojoje Milano „La Scaloje“, kur parengė Madam Baterflai, Mimi (Giacomo Puccini operos „Madam Baterflai“ ir „Bohema“) ir Violetos (Giuseppe Verdi opera „Traviata“) vaidmenis bei soprano partiją G. Verdi „Requiem“, dainavo to teatro rengiamuose koncertuose. Po studijų garsiausiame Italijos teatre buvo įvertinta kaip gerą vokalo techniką turinti, nepaprastai muzikali, puikiai stilių jaučianti dainininkė. Jau daugelį metų I. Milkevičiūtė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė. Solistės kūrybinis kelias nužymėtas prestižiniais apdovanojimais: I premija Michailo Glinkos konkurse, diplomu tarptautiniame Piotro Čaikovskio konkurse, II premija Budapešte vykusiame Ferenzo Erkelio ir Zoltano Kodaly konkurse, II premija Tokijuje organizuotame „Madam Baterflai“ konkurse, Lietuvos teatro sąjungos prizu „Kristoforas“, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino II laipsnio ordinu bei geriausios metų dainininkės Lietuvoje titulu, kurį suteikė Operos bičiulių draugija. Tarptautinį pripažinimą I. Milkevičiūtė pelnė dainuodama daugelyje buvusios Sovietų Sąjungos teatrų scenų, Maskvos didžiajame teatre, Sankt Peterburgo Marijos teatre, Latvijos nacionalinėje operoje, Splito tarptautiniame festivalyje Kroatijoje, Varšuvos didžiajame teatre, Savonlinos festivalyje Suomijoje. I. Milkevičiūtė yra surengusi daugiau nei šimtą solo koncertų Lietuvoje ir svetur. Yra koncertavusi Baltijos valstybėse, Rusijoje, Anglijoje, Airijoje, Vengrijoje, Švedijoje, Danijoje, Japonijoje, Filipinuose, Prancūzijoje, Austrijoje, JAV, Pietų Amerikoje ir kitur.