balandžio
10 d.
Antradienis, 18:00, Kamerinė muzika

Privatu: NUO ROMANTIZMO IKI POSTMODERNIZMO

balandžio
10d.

Privatu: NUO ROMANTIZMO IKI POSTMODERNIZMO

Antradienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

XX a. žmonijos istorija kupina įvykių, greitos kaitos, tai atsispindi ir muzikoje: S. Rachmaninovo Sonata Nr. 2 fortepijonui parašyta 1913 m., V. Barkausko „Du monologai“ altui 1983 m., ir per tuos 70 juos skiriančių metų nukeliausime nuo vėlyvios romantikos iki postmodernizmo.

S. Rachmaninovo antroji sonata fortepijonui – tai vienas iškiliausių XX a. kūrinių fortepijonui. Kaip sako pati J. Sadaunykaitė, kiekvieno pianisto svajonė. Kūrinys be galo išraiškingas, dramatiškas, dinamiškas, jam būdinga ekspresyvi melodika ir tiršta faktūra. Klausytojų mėgiamas ir vertinamas kaip vienas ryškiausių XX a. fortepijoninės muzikos šedevrų.

Anot A. Romaškevičiūtės, XX a. repertuaras yra pats įdomiausias kūrinių altui prasme. Tai laikas, kai altas buvo pripažintas soliniu instrumentu, vis daugiau kompozitorių rinkosi jį savo muzikinėms idėjoms atskleisti dėl ypatingo, artimo žmogaus balsui tembro bei to meto atlikėjų virtuoziškumo. B. Britteno „Lacrymae“ ir D. Šostakovičiaus sonata, kuri yra paskutinis jo kūrinys, – vieni svarbiausių kūrinių alto repertuare, atlikti juos viename koncerte yra didelė privilegija ir malonumas.