gruodžio
06 d.
Trečiadienis, 18:00, Kamerinė muzika

NUO KLASIKOS IKI ROMANTIZMO

gruodžio
06d.

NUO KLASIKOS IKI ROMANTIZMO

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

VISI BILIETAI PARDUOTI!
Talentingų brolių parengta programa nugabens klausytojus į paslaptingą ir intriguojantį sonatų smuikui ir fortepijonui pasaulį, atskleisiantį šio žanro žavesį monumentaliosios klasicizmo epochos, svajingojo romantizmo ir įspūdingomis spalvomis žėrinčio impresionizmo kūriniuose. Ludwigo van Beethoveno Trečioji sonata iš Trijų sonatų rinkinio op. 12 pasaulį išvydo 1798 m. Šį ciklą kompozitorius dedikavo savo mokytojui Antonio Salieri, o smuiko partijai suteikė lygiaverčio fortepijono partnerio vaidmenį, paversdamas kūrinį dviejų intelektualių atlikėjų dialogu.
Maurice Ravelio sonata buvo užbaigta 1927 m. Čia ryškiai juntamas tuometinis kompozitoriaus susižavėjimas Amerikos šalių muzika, ypač – džiazo ir bliuzo sąskambiais.
Richardo Strausso šedevras sukurtas 1888 m. Šis kūrinys ypač dažnai atliekamas scenoje, nes atlikėjus bei klausytojus žavi nuoširdžiu lyriškumu ir sudėtingais abiems instrumentalistams keliamais techniniais uždaviniais. Kūrinyje galima įžvelgti muzikos garsais užkoduotus tuomet dainininkę Pauline de Ahna įsimylėjusio kompozitoriaus romantiškus jausmus.
Abu broliai gimė Vilniuje, muzikų šeimoje, mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje ir Lietuvos muzikos akademijoje. Dainius Puodžiukas stažavosi Paryžiaus „Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse“, vėliau išvyko į JAV. Mokslus tęsė Bostono universitete ir „Longy School of Music“. Smuikininkas grojo daugelyje muzikos renginių, o Niujorko festivalyje-konkurse „Young Virtuosos 2001“ laimėtas laureato vardas suteikė galimybę griežti solo garsiojoje „Carnegie Hall“. Daugelio prestižinių konkursų laureatas, kaip solistas koncertavo su Lietuvos, Klaipėdos, Šiaulių, „Longy“, „Kremerata Baltica“, VDU Muzikos akademijos kameriniais orkestrais, taip pat – su Lietuvos nacionaliniu, Kauno, LMTA, Bostono universiteto simfoniniais orkestrais. Šiuo metu atlikėjas dėsto VDU Muzikos akademijoje ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra tarptautinio kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ narys. Be aktyvios koncertinės veiklos yra nuolatos kviečiamas vesti meistriškumo pamokas, dalyvauja konkursų vertinimo komisijose.
Aidas Puodžiukas – jaunosios kartos lietuvių pianistas, kaip solistas koncertuojantis didžiosiose Lietuvos, JAV, Azijos ir Europos koncertų salėse. Pianistas pasirodė daugybėje tarptautinių festivalių, yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas. Atlikėjas studijavo garsiojoje Niujorko „Juilliard“ muzikos mokykloje, studijas tęsė „Boston University College of Fine Arts“. Bendradarbiaudamas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Martyno Staškaus, įrašė Vytauto Bacevičiaus koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1., be sceninės veiklos ir kartu su broliu rengiamų koncertinių programų pianistas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Skip to content