kovo
20 d.
Trečiadienis, 18:00, Festivaliai

XXII KOMPOZITORIŲ EDVARDO GRIEGO (1843-1907) IR MIKALOJAUS KONSTANTINO ČIURLIONIO (1875-1911) MUZIKOS FESTIVALIS. NORVEGIJOS FIORDUOSE – PASAULIO MUZIKA

kovo
20d.

XXII KOMPOZITORIŲ EDVARDO GRIEGO (1843-1907) IR MIKALOJAUS KONSTANTINO ČIURLIONIO (1875-1911) MUZIKOS FESTIVALIS. NORVEGIJOS FIORDUOSE – PASAULIO MUZIKA

Trečiadienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Svečių iš Norvegijos – smuikininko Ch. T. Anderseno bei pianistės M. Kan Selvik parengta programa leis mėgautis didingais kamerinės muzikos žanro kūriniais. Pirmasis jų – legendinė L. van Beethoveno sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 9, geriau žinoma kaip Kreutzerio sonata. Šis kūrinys stebina techniniu sudėtingumu, neįprasta trukme ir emocine skale. Kitas didingas šio vakaro kūrinys – E. Griego sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 2. Kompozitoriaus amžininkai šią sonatą vadino „dovana pasauliui žmogaus, kuris virpėjo nakties rūke“, o atliepdami į tragišką kūrinio charakterį ją apibūdino kaip itin norvegišką, nes „Norvegija be tragedijos – ne Norvegija“. Greta šių didelės apimties opusų klausytojai galės mėgautis M. K. Čiurlionio preliudais, o vakaro programą vainikuos lenkų kompozitoriaus Karolio Szymanowskio „Noktiurnas ir tarantela“ op. 28. Ši smuikui ir fortepijonui skirta pjesė, vienijanti du skirtingus charakterius alsuoja Viduržemio jūros regiono dvasia ir impresionizmo spalvomis.

Apie jauno norvegų smuikininko Ch. T. Anderseno talentą geriausiai liudija prieš ketverius metus laimėta antroji vieta prestižiniame Piotro Čaikovskio vardo konkurse. Jo scenos partneriai – Bergeno filharmonijos, Maskvos kamerinis, Minsko valstybinis kamerinis, Berlyno simfoninis, Norvegijos radijo ir kiti orkestrai. Smuikininkas groja italų meistro Giovanni Battista Guadagnini 1753 m. Milane pagamintu instrumentu.

Maskvoje gimusi bei šiuo metu Osle gyvenanti pianistė M. Kan Selvik yra tapusi daugelio konkursų laureate, pianistė koncertavo su Sankt Peterburgo valstybiniu simfoniniu, Bergeno filharmonijos, Trondheimo simfoniniu, Armėnijos valstybiniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu ir kitais orkestrais, o jos rečitaliai skambėjo daugelyje Europos šalių bei JAV. Norvegijos radijo simfoninis orkestras ją nuolatos kviečia groti Naujųjų metų koncertuose, o visai neseniai atlikėja surengė specialų pasirodymą Norvegijos karalienei Sonjai.

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.