lapkričio

lapkričio

NICHOLAS MILTON IR EDGARAS MONTVIDAS

Sekmadienis, 18:00 / Simfoninė muzika

Koncerto dirigentas australas Nicholas Miltonas Sidnėjaus konservatorijoje, Mičigano valstybiniame universitete ir Džulijardo mokykloje studijavo smuiką, dirigavimą, muzikos teoriją ir filosofiją. Jis tapo ne vieno konkurso laureatu, yra pelnęs JAV ir Australijos apdovanojimų. N. Miltonas kviečiamas diriguoti pagrindiniams Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Anglijos, Vengrijos, Prancūzijos, Ispanijos, Olandijos ir Azijos šalių orkestrams. Dirigentas jau yra bendradarbiavęs su Lietuvos kameriniu orkestru, kurį jis pavadino tikru Lietuvos muzikinės kultūros brangakmeniu.

Kitas vakaro svečias – talentingas tenoras Edgaras Montvidas. Londone gyvenantis solistas pasirodo daugelyje pagrindinių Europos ir JAV operos teatrų, festivalių ir koncertų salių: Londono „Covent Garden“, Miuncheno „Bayerische Staatsoper“, Berlyno „Komische Oper“, Anglijos, Škotijos nacionaliniuose, Hamburgo, Frankfurto, Amsterdamo, Oslo, Ženevos, Dresdeno, Leipcigo, Liono, Bordo operos teatruose, Santa Fė (JAV), Glaindborno (Anglija) ir Provanso Ekso (Prancūzija) festivaliuose. E. Montvidas nėra retas svečias ir Lietuvoje. Jis bendradarbiauja su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, „Vilnius City Opera“, yra surengęs rečitalius Pažaislio bei Vilniaus festivaliuose. Solistas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ir kitais garbės ženklais.

E. Montvidas atliks Benjamino Britteno ciklą „Nušvitimai“ („Les Illuminations“) pagal prancūzų poeto Arthuro Rimbaudo žodžius. Šio dekadentizmo ir simbolizmo pradininko, „prakeiktųjų poetų“ atstovo sukurto ciklo „Nušvitimai“ poemos – tai nerimuota, prozai artima poezija, kupina siurrealizmo vizijų. B. Brittenas puikiai jaučia ir perteikia prancūzų kalbos subtilybes, sudėtingo teksto niuansus, jautriai intonuoja žodį.

1764 m. Josepho Haydno sukurta Simfonija Nr. 22, Es-dur („Filosofas“) šiandien taikliai apibūdinama kaip muzikos kūrinys, sujungęs vėlyvojo baroko ir ankstyvojo klasicizmo stilistinius bruožus.

Gustavo Mahlerio Dešimtoji simfonija neretai vadinama „didžia nebaigtąja“. Ji turėjo būti penkių dalių, deja, kompozitoriui mirus 1911 m. gegužės 18 d., simfonija liko eskizuose, baigta tik pirma dalis „Adagio“.

Kompozitorius Geraldas Finzis, sekdamas XIX a. pab.–XX a. pr. anglų muzikos tradicijomis, Edwardu Elgaru, Ralphu Vaughanu Williamsu, susikūrė savitą stilių ir buvo vadinamas vienu originaliausių britų kompozitorių.

LNF inf.