gegužės
12 d.
Sekmadienis, 14:00, Koncertas šeimai

„Muzikuojame šeimoje“ Skirtas Tarptautinei šeimos dienai

gegužės
12d.

„Muzikuojame šeimoje“ Skirtas Tarptautinei šeimos dienai

Sekmadienis, 14:00 / Koncertas šeimai

IV respublikinis muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė 2019“

Nubudus gamtai, gegužės 15-ąją minime vieną šilčiausių ir gražiausių švenčių – Tarptautinę šeimos dieną. Jau ne vienerius metus paminėti šią šventę kviečia respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ dalyviai ir svečiai – tradiciniu tapęs koncertas „Muzikuojame šeimoje“ šiemet įvyks Kauno valstybinės filharmonijos Mažojoje salėje gegužės 12 d., sekmadienį, 14 val. Įėjimas atviras visiems ir nemokamas.

Šis koncertas – sudėtinė respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“, vykstančio jau ketvirtąjį kartą, dalis. Koncerto metu pasirodys festivalio „Gaidų pynė 2018“ laureatai – muzikuojančių šeimų ansambliai iš visos Lietuvos, atliekantys įvairių stilių ir krypčių muziką. Žiūrovai galės išvysti ir įvertinti įvairiais muzikos instrumentais grojančius, įvairios sudėties ansamblių pasirodymus, kurių įvairaus amžiaus nariai džiaugsmo ir kūrybingumo šaltinį atranda skirtingų krypčių ir stilių muzikoje.

Tarp jų – įsimintinas ir profesionalus, tarptautiniuose konkursuose nugalėtojų laurus skinantis gitaristų Brolių Poškų duetas, jaukus ir romantiškas, ne vieną kompaktinę plokštelę įrašęs Mamų ir dukrų vokalinis kvartetas, tradicinį folklorą puoselėjančios mama ir dukra – Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė, nostalgiškas ir lyriškas Germanavičių šeimos jaunųjų sesučių Lyjos ir Vėjos kamerinis  ansamblis, mąslus ir svajingas, aktyviai koncertuojantis kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“. Kiekvienas ansamblis – savaip unikalus. Daugelis jau turi kuo didžiuotis – yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį.

Koncerto ypatingasis akcentas – žinomų pianistų dinastijos atstovių, profesorių Veronikos Vitaitės ir Aleksandros Žvirblytės fortepijoninis duetas. Abi – ir mama, ir dukra puikiai žinomos atlikėjos, pedagogės, kurių veiklos panorama stebinančiai plati, o kūrybiniai pasiekimai –  įkvepiantys. Gastrolės Lietuvoje ir daugybėje pasaulio šalių, Lietuvą garsinančių pianistų ugdymas, darbas tarptautinių konkursų vertinimo komisijose, tarptautinių konkursų ir festivalių organizavimas. Be viso to, mama ir dukra dar randa laiko ir muzikavimui namuose duetu. Neretai prie šio ansamblio prisijungia ir anūkas pianistas Paulius Andersson. Atliepiant fortepijono muzikos mėgėjų lūkesčiams, koncerte skambės Sergėjaus Rachmaninovo, Džordžo Geršvino (George Gershwin), Manfredo Šmitzo (Manfred Schmitz) kūriniai.

Kviečiame nepraleisti išskirtinio koncerto! Įvairių muzikos stilių gerbėjams muzikinių atradimų ir pasirinkimų išties netrūks – skambės tiek pramoginės, tiek liaudies bei akademinės muzikos kūriniai.

Festivalio pagrindinis organizatorius – Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt). Koncertą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Maloniai kviečiame!
Įėjimas nemokamas.

Daugiau apie muzikuojančių šeimų festivalį „Gaidų pynė“ – www.gaidupyne.ordinas.lt