lapkričio
Sekmadienis, 14:00, Koncertas šeimai

MUZIKINĖ POPIETĖ VISAI ŠEIMAI „ŽVAIGŽDŽIŲ KARŲ SIUITA“

lapkričio

MUZIKINĖ POPIETĖ VISAI ŠEIMAI „ŽVAIGŽDŽIŲ KARŲ SIUITA“

Sekmadienis, 14:00 / Koncertas šeimai

Jau ne viena karta tampa kino sagos „Žvaigždžių karai“ fanais. Garsių fantastikos filmų dalys pradėtos rodyti 1977 m. ir iki šių dienų filmuojamos vis naujos serijos.

Šios nesibaigiančios epopėjos muzikos autorius yra amerikiečių kompozitorius ir dirigentas Johnas Williamsas (g. 1932), vienas garsiausių kino muzikos kūrėjų pasaulyje. Štai keletas filmų, kuriems jis sukūrė garso takelius: „Šindlerio sąrašas“, „Nasrai“, „Juros periodo parkas“, „Vienas namuose“ ir „Vienas namuose. Pasiklydęs Niujorke“, taip pat pirmiesiems trims „Hario Poterio“ filmams. Parašė muziką net ketverioms olimpinėms žaidynėms. J. Williamsas yra pelnęs penkis „Oskaro“, keturis „Auksinio gaublio“, septynis BAFTA ir 21 „Grammy“ apdovanojimus.

„Žvaigždžių karams“ parašytos muzikos trukmė – daugiau kaip 18 valandų, kompozitorius sukūrė apie 50 temų – tai unikalus reiškinys kino muzikos pasaulyje. JAV Kongreso biblioteka išsaugojo „Žvaigždžių karų“ garso takelį Nacionaliniame įrašų registre kaip „kultūriškai, istoriškai ir estetiškai svarbų“ kūrinį. Šiame koncerte išgirsime paties J. Williamso sukomponuotą siuitą.