lapkričio
18 d.
Sekmadienis, 14:00, Koncertas šeimai

MUZIKINĖ POPIETĖ VISAI ŠEIMAI ,,TŪKSTANTOJI DALIS LIETUVOS“

lapkričio
18d.

MUZIKINĖ POPIETĖ VISAI ŠEIMAI ,,TŪKSTANTOJI DALIS LIETUVOS“

Sekmadienis, 14:00 / Koncertas šeimai
Bilietai

Mykolo Kleopo Oginskio Rietavo meno mokyklos pradžia siejama su Rietavo Oginskių dvaro rūmais ir jų savininkais: Mykolu Kleopu Oginskiu, jo sūnumi ir vaikaičiu. Oginskiai savo dvarus tvarkė Vakarų Europos pavyzdžiu: plėtojo pramonę, diegė įvairias mokslo, technikos, ūkio naujoves, bet daugiausia Rietavas garsėjo kultūros puoselėjimu.

Mokykloje yra fortepijono, akordeono, smuiko, kanklių, pučiamųjų (medinių ir varinių), gitaros, dailės, chorinio ir solinio dainavimo klasės. Mokiniai muzikuoja akordeonininkų, kanklių ansambliuose, groja pučiamųjų orkestre arba dainuoja mokyklos chore. Vaikai mokosi groti ne tik pagrindiniu instrumentu, bet ir antruoju muzikos instrumentu. Kaip ir Oginskio laikais čia dėstoma muzikos teorija.

Mokyklos solistai ir kolektyvai dažnai koncertuoja Rietave, rengiami tradiciniai adventiniai vakarai ir koncertai, skirti Motinos dienai. Mokiniai koncertuoja ir Žemaitijos krašto meno mokyklų festivaliuose, kurie vyksta įvairiuose Žemaitijos miestuose.

Į svečius atvykę Mykolo Kleopo Oginskio Rietavo meno mokyklos auklėtiniai kviečia vaikus ir jų tėvelius į muzikinę popietę, kurios koncertinėje programoje muzikinė dalis persipins su nepakartojamais pasakojimais apie kunigaikščių Oginskių sąsajas su pasauliu ir šviesius Jų pėdsakus Rietave.

Skip to content