balandžio
Sekmadienis, 14:00, Koncertas šeimai

MUZIKINĖ POPIETĖ VISAI ŠEIMAI „MUZIKINIS BLYKSNIS: KOMPOZITORĖS ZITOS BRUŽAITĖS DAINOS MAŽIEMS IR VISIEMS…“

balandžio

Sekmadienis, 14:00 / Koncertas šeimai

Zitos Bružaitės kūrybos kraitelėje nemažai muzikos skirtos vaikams. Nuo dainelės iki chorinių dainų ar operėlių „Grybų karas ir taika“, „Voro vestuvės“, su kurių muzika užaugo jau kelios kartos. Muzikinės popietės visai šeimai metu skambės pluoštelis dainų, kurias interpretuos Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ chorai, pasitelkę specialiai šiam koncertui kamerinio orkestro ir dainuojančių aktorių skambesį bei spalvas. Šalia ryškių programinių vaikiškų dainelių girdime ir melodingas bei filosofinių poteksčių dainas jaunimo chorui. Vienos dalies koncerte visai šeimai „Muzikinis blyksnis“ bus padainuotos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems žinomos dainos, kaip – „Baigsis pilkas lapkritys“, „Pūga“, „Piešinys juodu pieštuku“, „Irias varna lytele“, „Bus ruduo“, „Apie akmenį“, „Elegija“ ir kt. Jose dar girdėsite daug žiemos, žaismingos ir elegiškos nuotaikos, aprengtos lengvai teatralizuotu rūbu.

Kas jis – „Muzikinis blyksnis“? Begalybė  akimirkoje? Ką mums žada toks netikėtas koncerto pavadinimas?

Girdėjusiems įvairiapusę kompozitorės Zitos Bružaitės kūrybą, kurioje rikiuojasi vaikiškos operos, stambios formos orkestriniai, instrumentiniai kūriniai, nesunku atsakyti į klausimą, nes atskiru ir reikšmingu klodu plyti jos chorinė kūryba ir ypač chorinės dainos vaikams.
Pateikti šią kompozitorės Zitos Bružaitės muzikos pusę, pristatyti dainos žanro aktualumą ir patrauklumą klausytojui yra šio koncerto rengėjų siekis. Spalvingų aranžuočių ir vyresnių dainuojančių kolegų dėka, koncerto programai  tikimasi suteikti naujų spalvų ir prasmių, apimančių ne tik mažojo klausytojo suvokimo teritorijas.
„Nėra mano muzikos daug teatruose, tačiau esama teatro muzikoje…“ – sako kompozitorė. Ši programa yra muzikinis blyksnis, jungiantis mažą ir ūgtelėjusį, solidžiai rimtą ir padykusį klausytoją, dainuojantį ir klausantį…

Koncerto rengėjai: Kauno valstybinė filharmonija, Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“

Bičiulis – Lietuvos kompozitorių sąjunga

Koncertą remia Lietuvos kultūros taryba