birželio
29 d.
Penktadienis, 22:00, Festivaliai

XXIII Pažaislio muzikos festivalis. Muzikinė-dokumentinė drama LIETUVA – VALSTYBĖ

birželio
29d.

XXIII Pažaislio muzikos festivalis. Muzikinė-dokumentinė drama LIETUVA – VALSTYBĖ

Penktadienis, 22:00 / Festivaliai
Bilietai

Kauno valstybinė filharmonija bendradarbiaudama su Pažaislio muzikos festivaliu ir Lietuvos nacionaliniu dramos teatru pristato originalų projektą – muzikinę-dokumentinę dramą „Lietuva – Valstybė“ Kauno pilyje.

Muzikinės-dokumentinės dramos režisierius – didžiulį patyrimą tokio pobūdžio projektuose turintis Vytautas Rumšas. Pasitelkęs jungtinę žinomiausių Lietuvos aktorių komandą, įtaigią Vidmanto Bartulio muziką, video menininko Džiugo Katino vaizdo instaliacijas, įspūdingą Virginijos Idzelytės-Dautartienės scenografiją, kostiumų dailininkės Jurgitos Jankutės-Mirinavičienės kurtus kostiumus, režisierius žada naujai pažvelgti į mūsų tautos istorijos gelmes, nustebindamas žiūrovus netikėtais sprendimais, vaizdo projekcijomis ir kitais dramos veiksmą įprasminančiais efektais.

Pirmą kartą vieno kūrinio metu, šiuolaikinių technologijų pagalba, žiūrovų akyse prabėgs bene visa Lietuvos istorija, kur vienu metu, tarsi fantastiniame filme susidurs XII, XIII, XIX, XX ir XXI amžių istoriniai veikėjai, kūrę ir lėmę Lietuvos valstybės atsiradimą, jos klestėjimą, nuopuolius ir supratimą KAS mes tokie esame šiame sudėtingame pasaulyje.

Muzikinė-dokumentinė drama „Lietuva – Valstybė“ yra statoma pagal XX a. pradžios latvių dramaturgo Mārtiņšo Zīvertso tragediją „Valdžia“. Tragedijos „Valdžia“ gimimą inspiravo autoriaus atsitiktinai atrastas nežinomos knygos lapelis, kuriame buvo rašoma apie Lietuvos karalių Mindaugą, iškart po žmonos mirties vedusį jos seserį. Atsimindamas pjesės sukūrimo aplinkybes autorius teigė: „1944 m. užrašiau istoriją apie Mindaugą, o norėdamas suvokti laikmečio aplinkybes kruopščiai studijavau Lietuvos istoriją.“ Tragedijos veiksme gausu tiek vidinių, tiek išorinių konfliktų, sukuriančių problemas ir vystančių pjesės siužetą. Kone pagrindine fabula čia tampa vidinis Mindaugo konfliktas: „Argi ne geriau sunaikinti kažką, kad ir savo brolį, jeigu tai išgelbės ištisas kartas?“ Ar gali valdovas mylėti tautą, kuri jo nekenčia? Ar verta dėl to aukotis? Dramos priešistorė – XIII a. pradžia, kada Mindaugas užgrobia kitų kunigaikščių žemes ir apie 1240 m. įkuria Didžiąją Lietuvos Kunigaikštystę. Stiprios valstybės gimimas turėjo svarią reikšmę tuometinei politinei situacijai, nes tokia institucija galėjo pasipriešinti kryžiuočių invazijai. Dramos veiksmas vyksta 1263 m. Mindaugo rezidencijoje – Vorutos pilyje.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Skip to content