kovo
21 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Festivaliai, Simfoninė muzika

XXII KOMPOZITORIŲ EDVARDO GRIEGO (1843-1907) IR MIKALOJAUS KONSTANTINO ČIURLIONIO (1875-1911) MUZIKOS FESTIVALIS. MUZIKA SU PRIESKONIAIS

kovo
21d.

XXII KOMPOZITORIŲ EDVARDO GRIEGO (1843-1907) IR MIKALOJAUS KONSTANTINO ČIURLIONIO (1875-1911) MUZIKOS FESTIVALIS. MUZIKA SU PRIESKONIAIS

Ketvirtadienis, 18:00 / Festivaliai, Simfoninė muzika
Bilietai

Keturioliktą sezoną klausytojus džiuginantis Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia publiką mėgautis įvairiaspalve programa, specialiai festivaliui parengta bendradarbiaujant su pianiste iš Armėnijos Arus Adjemian.

Vyriausiojo orkestro dirigento Constantine‘o Orbeliano diriguojamas kolektyvas atliks vieną žinomiausių E. Griego opusų – pirmąją siuitą iš muzikos Henriko Ibseno dramai „Peras Giuntas“. Ko gero, labiausiai intriguojanti programos dalis – rimtosios muzikos opusais pagarsėjusio rusų kompozitoriaus D. Šostakovičiaus ant muzikinio pokšto ir protesto dvasios ribos balansuojantys simfoniniai valsai bei polkos, o ne mažiau įdomus kūrinys skambės solo partiją atliekant jaunajai armėnų pianistei. C. Saint-Saënso koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 – vienas populiariausių šio žanro kūrinių. Jis dedikuotas damai A. de Villers, o kūrinio premjerą grojo pats autorius, diriguojant garsiam to meto pianistui Antonui Rubinšteinui.

Žinomo armėnų kompozitoriaus Vartano Adjemiano dukra, ketvirtos kartos muzikantų šeimos atstovė A. Adjemian nuo 1996 m. skina laurus tarptautiniuose pianistų konkursuose, pasirodo festivalių ir prestižinių koncertų salių scenose. Padedama įvairių fondų ir paramos programų ji koncertavo su žinomiausiais kolektyvais. Už meninius pasiekimus pelnė aukščiausią Armėnijos prezidento apdovanojimą.

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.