spalio
20 d.
Šeštadienis, 17:00, Kamerinė muzika

MELODINGIEJI

spalio
20d.

MELODINGIEJI

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Kauno styginių kvartetas kviečia į tradicinį savo koncertų ciklą “Kauno kvartetas ir jaunieji”. Šį kartą su patyrusiu kvartetu koncertuos jaunoji pianistė Gabrielė Sutkutė.

Koncerte skambėsiančios E. W. Korngoldo Siuitos dviem smuikams, violončelei ir fortepijonui, beje tik kairei rankai, įdomi sukūrimo istorija, mat kompozitorius šią siuitą parašė rankos netekusiam austrų pianistui Paului Wittgensteinui. Pats E. W. Korngoldas žinomas kaip austrų pianistas, klasikinės bei Holivudo filmų muzikos kūrėjas. Vienas iš žinomų filmų, kuriame skambėjo kompozitoriaus muzika – tai „Robino Hudo nuotykiai“ (1938).

Kitas itin gerai muzikos mylėtojams žinomas kūrinys – R. Schumanno Fortepijoninis kvintetas Es-dur, op. 44, kuris buvo sukurtas 1842 m. ir tais pačiais metais pirmą kartą atliktas. Kompozitorius sujungė klasikinį styginių kvartetą su fortepijonu, taip sukurdamas daugiau spalvų didingumo, ryškesnių, monumentalesnių charakterių, sustiprintų techninių pasažų, įvairovės tiek tembrų, tiek faktūros prasme. Tad ne veltui šis kvintetas laikomas vienu iš žymiausių XIX a. romantinės muzikos kūrinių.

Gabrielė Sutkutė šiuo metu tęsia studijas Londono karališkojoje muzikos akademijoje. Pianistė yra dalyvavusi nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose (Italijoje, Lenkijoje, Škotijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Latvijoje, Maltoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje), kuriuose pelnė nemažai pirmųjų premijų bei keletą „Grand Prix“. Penkis metus iš eilės G. Sutkutė buvo apdovanota LR Prezidentės D. Grybauskaitės padėkos raštais, Premjero bei specialiaisiais rėmėjų prizais. 2010–2014m. jai buvo skirta R. F. Tucko fondo parama, o 2010 ir 2015 m. – „Lietuvos Maximalisto“ stipendija. Pianistė ne kartą koncertavo Kauno valstybinėje filharmonijoje su simfoniniu orkestru bei kitose Kauno ir Lietuvos koncertų salėse.

Kauno styginių kvartetas yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. Per daugiau nei 35 gyvavimo metų ansamblis surengė virš 2200 koncertų daugybėje salių ir festivalių Lietuvoje bei reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje (Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje).

Kvartetas savo repertuare sukaupė daugiau nei 350 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų, yra atlikęs daugybę lietuvių autorių, o ypač kauniečių kompozitorių, su kuriais bendradarbiauja jau daugelį metų, kūrinių premjerų. 2008 m. už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno styginių kvartetui įteiktas metų apdovanojimas „Tikra muzika“, 2009 m. už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Skip to content