sausio

MANO ELDORADAS Susitikimas su dainininke Giedre Kaukaite

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika

Mažoji salė
„Dainavimas scenoje buvo mano profesija, o rašymas – dovana“, – rašo garsi dainininkė, pedagogė, profesorė GIEDRĖ KAUKAITĖ savo atsiminimų knygoje „Mano Eldoradas“. Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos išleistoje, archyvinėmis nuotraukomis gausiai iliustruotoje knygoje autorė grakščiai veda skaitytojus savo vaikystės takais, jaunystės ieškojimų ir brandžios kūrybinės veiklos Lietuvoje ir užsienyje keliais, praveria teatro gyvenimo, koncertinės ir pedagoginės veiklos užkulisius.
„Esu tokia laiminga, kad net neįsivaizduojate – tarsi namie lauktų ne tik atgiję mylimi artimieji, bet ir įstabiausia sutiktų asmenybių draugija: režisieriai Juozas Miltinis, Vlada Mikštaitė, dirigentas Jonas Aleksa, bendrakursė Nijolė Ambrazaitytė, kompozitorius Antanas Rekašius, mano teta Ona Žoulienė, dievdirbys Lionginas Šepka, rašytojai Ričardas Gavelis, Juozas Erlickas ir daug kitų, dabar jau mano užrašuose apsigyvenusių.“

Dešimt metų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre dainavusi didžiuosius soprano vaidmenis, po to 20 metų buvusi Lietuvos nacionalinės filharmonijos soliste, daugiau kaip tris dešimtmečius dėsčiusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, G. Kaukaitė yra mūsų dainavimo meno tradicijos puoselėtoja ir tęsėja. Pirmoji atlikusi daugelį lietuvių kompozitorių opusų, ji tapo naujo muzikos kūrybos sąjūdžio dalimi, skatintoja ir įkvėpėja.

Šis vakaras – puiki proga susitikti su žinoma dainininke, išgirsti pokalbį apie kūrybą ir satisfakciją, pasiklausyti aktoriaus Vytauto Rumšo skaitymo, pasigrožėti Petro Vyšniausko džiazo improvizacijomis, papildysiančiomis iškalbingą vakaro atmosferą.