gruodžio
08 d.
Trečiadienis, 18:00, Vokalinė muzika

LAURYNA BENDŽIŪNAITĖ: KRIŠTOLINIS BALSAS

gruodžio
08d.

LAURYNA BENDŽIŪNAITĖ: KRIŠTOLINIS BALSAS

Trečiadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Šį vakarą scenoje spindės viena ryškiausių Lietuvos operos žvaigždžių Lauryna Bendžiūnaitė kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus. L. Bendžiūnaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė prof. Reginos Maciūtės dainavimo klasę, Londono Karališkojoje muzikos akademijoje – prof. Joy Mammeno dainavimo klasę, vėliau stažavosi Kardifo Balso akademijoje pas prof. Dennisą O’Neillą ir damą Kiri te Kanawą. 2013 m. tarptautiniame konkurse Kijeve „XXI amžiaus menas“ solistė laimėjo pirmąją vietą, o 2010 m. konkurse „Pavarotti Prize“ buvo apdovanota pagrindiniu prizu. Prieš penkerius metus išvykusi į Vokietiją dirbti Štutgarto operos teatre, L. Bendžiūnaitė netruko čia įleisti šaknis. Kaip dažnai nutinka su iš Lietuvos išvykusiais talentais, apie solistę daugiau girdėti užsienyje nei Lietuvoje. Pastaruoju metu L. Bendžiūnaitės laukė Potsdamo, Hamburgo, Strasbūro, Romos ir daugelis kitų operos teatrų.

„Dainavimas – tai mano psichoterapija, visų mano fantazijų įkūnijimas ir visų emocijų, veiksmų legalus realizavimas, už kurį dar ir moka, – sako L. Bendžiūnaitė. – Kai dainuoju, esu geresnis žmogus. Geresnis, gražesnis ir įdomesnis, galintis visiems aplinkui spinduliuoti šviesesnį gyvenimą.“

Koncerto programoje L. Bendžiūnaitė atliks britų kompozitoriaus Benjamino Britteno (1913–1976) „Keturias prancūziškas dainas“ – įspūdingą opusą, sukurtą kaip dovaną kompozitoriaus tėvų vestuvių metinėms. Taip pat skambės lenkų kompozitoriaus Witoldo Lutosławskio (1913–1994) „Silezijos triptikas“, kuriame panaudoti lenkų folkloro tekstų ir muzikos motyvai.

Antrojoje koncerto dalyje skambės Antono Brucknerio (1824–1896) simfonija Nr. 6 A-dur. Savo Šeštąją simfoniją kompozitorius kūrė būdamas pakilios nuotaikos ir pagaliau išgyvendamas gyvenimo pilnatvę per dviejų mėnesių kelionę po Šveicariją. Šeštosios simfonijos muzika stebinančiai gaivi ir pakylėta. Iš tiesų ši simfonija suvokiama tarsi pasaulėtvarkos grožio ir didybės pašlovinimas. Iš visų A. Brucknerio simfonijų ji – pati šviesiausia. Muzikoje trykšta džiūgavimas, beatodairiškas svaiginimasis būties pilnatve. Lyrinės temos prisodrintos iki tol negirdėta emocine galybe ir jausmų šiluma.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content