gruodžio
27 d.
Trečiadienis, 18:00, Simfoninė muzika

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ…“ Gruodžio 26–31 d. VIRTUOZISSIMO!

gruodžio
27d.

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ…“ Gruodžio 26–31 d. VIRTUOZISSIMO!

Trečiadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Gruodžio 27 d. į filharmonijos salę savo gerbėjus sukvies Lietuvos kamerinis orkestras – atkakliai ieškantis ir naujų kūrybinių išteklių randantis kolektyvas, nuolat džiuginantis originaliomis programomis bei gyvomis klasikinių kūrinių interpretacijomis.

“Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių”, – apie kolektyvą atsiliepia jo meno vadovas, smuikininkas Sergejus Krylovas, kurio virtuozišku grojimu galės mėgautis į koncertą “Virtuozissimo!” susirinkę klausytojai.

Koncerto metu skambės trys Wolfgango Amadeus Mozarto simfonijos: devynmečio genijaus sukurta pirmoji, kelionės po Italiją metu gimusi dešimtoji ir nuotaikinga, smagi, 1772 m. pradžioje sukurta penkioliktoji.

Šis koncertas – puiki proga išgirsti ne itin dažnai mūsų šalies scenose skambančias nuostabias Sergejaus Prokofjevo miniatiūras “Akimirkos”, kurias prieš 100 metų įkvėpė poeto Konstantino Balmonto dvieilis: “Kiekvienoj akimirkoj pasaulius aš regiu, kupinus žaidimo vaivorykščių margų.” Originali šių miniatiūrų versija – fortepijoninės pjesės, o šį kartą skambės rusų dirigento ir smuikininko Rudolfo Baršajaus orkestruotas “Akimirkų” variantas.

Dar vienas vakaro siurprizas – legendinio smuikininko ir kompozitoriaus Niccolo Paganini kūryba, praturtinta lietuviškų atspalvių. Klausytojai girdės keturis iš 24 žymiųjų jo “Kaprisų”. Du “Kaprisus” smuikui solo ir orkestrui pritaikė kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Skip to content