gruodžio
Sekmadienis, 16:00, Pramoginė muzika, Simfoninė muzika

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ…“ Gruodžio 26–31 d. NAUJAMETINIAI KLASIKOS PERLAI

gruodžio

Sekmadienis, 16:00 / Pramoginė muzika, Simfoninė muzika

Pasitikti Naujuosius metus Kauno filharmonija kviečia su pamėgtais miesto kolektyvais – Kauno miesto simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru. Šventišką nuotaiką žadančiai programai “Naujametiniai klasikos perlai” diriguos Ričardas Šumila ir Petras Bingelis, o į vokalinio meno aukštumas pakylės du talentingi solistai: sopranas Lina Dambrauskaitė ir bosas-baritonas Kostas Smoriginas.

Profesionalios dainininkės karjerą tik pradedanti, bet jau spėjusi pelnyti publikos simpatijas švelnaus tembro soprano savininkė L.Dambrauskaitė – nuoširdi, tačiau ne naivi, racionali, bet kartu šiluma ir svajonėmis spinduliuojanti atlikėja, sužavinti visus klausytojus. Šios savybės jai padeda ne tik kurti įsimintinus personažus, bet ir įgyvendinti drąsiausias svajones. Viena šių svajonių išsipildė dar šį pavasarį – magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigusi dainininkė, laimėjusi atranką tarp kone 900 kandidatų, šiuo metu stažuojasi Londono karališkosios muzikos akademijos operos studijoje.

Kostas Smoriginas jaunesnysis – vienas perspektyviausių šiandienos bosų-baritonų. Po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje jis išvyko į Londoną, kur sėkmingai pasirodė prestižiniame BBC Kardifo dainininkų konkurse, o vėliau dvejus metus studijavo Karališkajame muzikos koledže. Po studijų dainininkas buvo pakviestas į Karališkosios operos jaunųjų artistų programą. JAV jaunasis atlikėjas debiutavo prieš septynerius metus, vėliau sekė puikiai sukurti vaidmenys Berlyno, Karališkajame Londono, Kovent Gardeno ir Izraelio operos teatruose. Keletas pastarųjų solisto karjeros metų pažymėti debiutais Milano “La Scala”, Bordo, Santjago, Drezdeno, Vašingtono, Santa Fe ir Vilniaus operos teatruose bei ryškiais pasirodymais prestižiniuose operos festivaliuose.

Akademinės muzikos duomenų bazės “Bachtrack” duomenimis, K.Smoriginas 2014 m. buvo vienas iš trijų daugiausia kartų scenoje dainavusių viso pasaulio bosų-baritonų. Atlikėjo vizitine kortele tapo Eskamiljo vaidmuo Georges Bizet operoje “Karmen”. Šį vaidmenį spektakliuose solistas yra dainavęs daugiau nei 150 kartų. Jo pasirodymus nuolat lydi tokie kritikos atsiliepimai: “Jis tapo tikru šio vakaro atradimu. Jo balsas spindintis, galingas, turtingo tembro ir ypač spalvingas. Be to, K.Smoriginas – puikus muzikantas, suteikiantis kuriamam personažui humaniškų bruožų ir netgi neigiamą herojų paversdamas kažkuo patraukliu.”