gruodžio
29 d.
Penktadienis, 18:00, Pramoginė muzika

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ…“ Gruodžio 26–31 d. BRITŲ KALĖDINIAI TOPAI

gruodžio
29d.

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ…“ Gruodžio 26–31 d. BRITŲ KALĖDINIAI TOPAI

Penktadienis, 18:00 / Pramoginė muzika
Bilietai

Gruodžio 29 d. su programa “Britų kalėdiniai topai” į Kauną sugrįš visada laukiami svečiai – vokalinis sekstetas “The Queen’s Six”. Dešimtus veiklos metus skaičiuojantis kolektyvas, kuriame dainuoja kontratenorai Danielis Brittainas, Timothy Carlestonas, tenorai Nicholas Maddenas Dominicas Blandas, baritonas Andrew Thompsonas ir bosas Simonas Whiteley, buvo įkurtas karalienės Elžbietos I karūnavimo 450-ųjų metinių proga ir pavadintas šios valdovės garbei.

Elžbieta I garsėjo kaip iškili menų globėja, suteikdavusi menininkams galimybę kurti jos aplinkoje. Garsiausi šeši jos globojami tų laikų menininkai buvo Thomas Tallis, Williamas Byrdas, Thomas Tomkinsas, Thomas Morley, Orlando Gibbonsas ir Thomas Weelkes.

Tęsdamas garsiojo Baroko epochos šešeto tradicijas, ansamblis “The Queen‘s Six” reziduoja puikiojoje Vindzoro pilyje, čia ne tik kuria, bet ir gyvena, taip pat dainuoja Šv.Jurgio bažnyčios chore, kiekvieną savaitę giedančiame aštuoneriose šv.Mišiose. Kolektyvui nuo pat jo įkūrimo suteikta privilegija koncertuoti privačiuose ir viešuose karališkosios šeimos renginiuose. Šeši kolektyvo nariai unikalia atlikimo stilistika dalijasi su plačia auditorija: jų repertuaras aprėpia senosios muzikos žanrus, Renesanso epochos polifoniją, pasaulietinius madrigalus, tautines dainas, netgi džiazo ir populiariosios muzikos kūrinių aranžuotes, o šio vakaro programoje skambės tradicinės anglų ir kitų tautų kalėdinės giesmės, taip pat – autoriniai Piotro Čaikovskio, Kennetho Leightono, Richardo Maddeno, Irvingo Berlino ir kitų kompozitorių opusai.

Skip to content