kovo
24 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

KONCERTAS IŠ CIKLO „DIRIGUOJA JAUNIEJI“

kovo
24d.

KONCERTAS IŠ CIKLO „DIRIGUOJA JAUNIEJI“

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

2017 m. KMSO rengdamas tęstinį projektą – koncertų ciklą „Diriguoja jaunieji“, orientuojasi į klasikinės muzikos plėtojimą, susidomėjimo didinimą, itin aukštu atlikimu siekia kelti klausytojų kultūrinį lygį, klasikinio muzikos meno suvokimą vaikų ir jaunimo tarpe, taip pat siekia klausytoją supažindinti bei jiems pristatyti išskirtinius jaunuosius solistus ir dirigentus.

Kovo 24 d., penktadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiančiame trečiajame ir paskutiniame šiais metais rengiamo ciklo koncerte Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojams pristatys du ypatingo talento muzikus: jaunąją smuikininkę Justiną Auškelytę ir ne kartą orkestrui dirigavusį dirigentą Vilmantą Kaliūną.

Justina Auškelytė – visame pasaulyje žinomos Niujorko Džulijardo mokyklos auklėtinė. Čia ji baigė magistro studijas. Jaunoji smuikininkė yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė ir diplomantė, pelniusi apdovanojimus dešimtyse konkursų, dalyvavusi įvairiuose muzikos festivaliuose. J. Auškelytė rengia pasirodymus su šalies orkestrais bei solistai. Taip pat pasirodo ir su kitų šalių muzikais. Už šalies garsinimą ji buvo įvertinta Lietuvos prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės padėkos raštais.

Dirigentas Vilmantas Kaliūnas būdamas vos ketverių metų amžiaus paskatintas savo tėčio pirmą kartą pradėjo groti fortepijonu. O jau būdamas vienuolikos M. K. Čiurlionio menų mokykloje pradėjo mokytis groti obojumi. Kiek vėliau V. Kaliūnas buvo pastebėtas obojininko iš Vokietijos. Taip jis išvyko į Vokietijos miestą Sarbriukeną ir tęsė studijas Muzikos konservatorijoje. Šiandien Vilmantas Kaliūnas yra pagrindinis obojininkas Vokietijos radijo filharmonijos orkestre.

Svarbu paminėti tai, kad dirigavimas V. Kaliūnui visada buvo labai svarbi sritis nepaisant to, kad ilgus metus studijavo obojininko specialybę. Po keletą metų trukusios obojininko patirties jis nusprendė studijuoti dirigavimą. Ne kartą dalyvavo meistriškumo kursuose. Kaip kviestinis dirigentas Vilmantas Kaliūnas pasirodė su Tiuringijos filharmonijos, Jėnos filharmonijos, Lietuvos kameriniu, Pazardžiko simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu orkestrais.

Vilmantas Kaliūnas diriguoja ne tik profesionaliems orkestrams, tačiau daug laiko skiria ir darbui su jaunaisiais solistais bei orkestrantais iš viso pasaulio įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose.

KMSO inf.

Skip to content