spalio

spalio

KOMPOZITORIAUS CHARLES GOUNOD 200-OSIOMS GIMIMO METINĖMS PAMINĖTI

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika

„Menininko kūriniai – tai jis pats“ (Johann Wolfgang von Goethe)

Tikrai nesuklysime Johanno Wolfgango von Goethe‘ės „Faustą“ pavadinę literatūros šedevru, su kuriuo yra susipažinę daugelis iš mūsų. Ryškus jo išskirtinumas įkvėpė ir kitus meno kūrinius. 1859 m. buvo sukurta viena populiariausių ir dažniausiai statomų operų – „Faustas“.
Nuo premjeros, kuri įvyko 1862 m. Paryžiuje, iki pat šių dienų net penkių veiksmų opera buvo vadinama tikrąja „Grand opéra“ (didžioji opera) su šiandien visame pasaulyje atliekamomis įsimintiniausiomis arijomis, didingu orkestro skambesiu, choru, baletu, kuris buvo sukurtas tik 1869 m., bei įspūdinga scenografija. Nenuostabu ir tai, kad šeštąjį dešimtmetį emociškai ir finansiškai karų nualintoje Europoje šios operos pastatymų drastiškai sumažėjo. Naujų „Fausto“ pastatymų teko laukti bene penkiolika metų. Kaip didingai tai skambėtų, svarbu paminėti, kad ši opera ne iš karto tapo plačiai pripažintu kūriniu. Nepaisant to, iki pat šių dienų „Faustas“ užima dažniausiai atliekamų operų sąrašo aukščiausią poziciją.
Ir tikriausiai net nereikia klausti, kas šios operos autorius. J. W. von Goethe‘ės didžiulės apimties literatūros kūriniui muzikį pavidalą suteikė išskirtinai melodingumui atsidavęs prancūzų kompozitorius Charles Gounodas.
Šiais metais minimos 200-osios kompozitoriaus gimimo metinės. Todėl Kauno miesto simfoninis orkestras į Kauną pasikvietė ilgametį bičiulį, plačiai žinomą kaip nenuilstantį muzikos propaguotoją, nepaisantį sienų ir disciplinų ribų, taip pat pripažintą bei aukščiausiais apvodanojimais įvertintą prancūzų kompozitorių repertuaro išmanytoją maestro Alain Pâris.
Su džiaugsmu orkestras pristatys ir koncerto solistę Irene Fiorito. Ji – išskirtinio talento jaunosios kartos smuikininkė iš Italijos. Būdama vos 15 metų su pagyrimu ir aukščiausiais įvertinimais baigė vieną seniausių pasaulyje muzikos institucijų – Romos Šv. Cecilijos muzikos konservatoriją. O šiuo metu I. Fiorito studijuoja Lugano muzikos akademijoje, Šveicarijoje. Nepaisant jauno savo amžiaus ši smuikininkė pelnė daugybę apdovanojimų. Nuo 2013 m. I. Fiorito yra Šv. Cecilijos styginių kvarteto smuikininkė. O nuo 2015 m. ansamblio „Archi Nova“ pirmasis smuikas. Kaip solistė I. Fiorito pasirodo su įvairiais Italijos, Prancūzijos, Austrijos, Šveicarijos simfoniniais bei kameriniais orkestrais. Atlieka koncertus didžiųjų teatrų, filharmonijų salėse bei svarbiuose tų šalių nacionalinėse šventėse ir ceremonijose.

KMSO inf.