spalio
14 d.
Sekmadienis, 18:00, Kamerinė muzika

KOMBINACIJA 2×2

spalio
14d.

KOMBINACIJA 2×2

Sekmadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

LUKAS GENIUŠAS

Kodėl pasirinkote muziko kelią?
Į šį klausimą esu atsakęs turbūt šimtus kartų, bet su malonumu pasikartosiu: toks mano likimas – gimti šeimoje, kurios 80 procentų narių, per kelias kartas, yra muzikantai. Sunku buvo priešintis tokiam lemties balsui.

Kokie momentai labiausiai džiugina muzikoje?
Susipažinimo su nauja jaudinančia muzika džiaugsmas, talentingų muzikantų partnerystė scenoje, pati scena…

Gal galite išskirti pačią laimingiausią akimirką savo gyvenime?
Negalėčiau išskirti vienos, bet pasakyčiau, kad patys laimingiausi momentai yra tie, kai suvokiu savo klaidas ir įstengiu jas ištaisyti, darydamas savo gyvenimą lengvesniu ir gražesniu.

Jeigu savo gyvenimą reikėtų apibūdinti vienu muzikiniu kūriniu – koks tai būtų kūrinys?
Šopeno Trečioji sonata.

ANA GENIUŠIENĖ

Kodėl pasirinkote muzikės kelią?
Muzika visuomet buvo mano gyvenimo „vidiniu motyvu“. Nors tam tikrą laiką nebuvau tikra, kad muzika taps mano pagrindine veiklos sritimi, augdama ir bręsdama ėmiau suvokti, jog privalau į muziką sutelkti visas savo jėgas, nes muzika turi man tapti ne vien pramoga, bet ir gyvenimo būdu tikrąja šių žodžių prasme. Dabar aš esu pakankamai laiminga, nes galiu teigti, jog mano hobis yra mano darbas. Argi ne puiku?

Kokie momentai labiausiai džiugina muzikoje?
Pirmoji minutė scenoje. Ji pati sunkiausia, bet ir pati maloniausia. Pasitaiko keblių situacijų: esi ką tik išmokęs naują kūrinį ir prieš koncertą desperatiškai ieškai fortepijono, nes norisi parepetuoti, bet dėl kaži kokių keistų priežasčių instrumento niekur nerandi. Tuomet tenka groti mintyse – įsivaizduojamoje klaviatūroje. Arba oro uoste dingo tavo bagažas ir tu, paskutiniais žodžiais keikdamas aviakompaniją, mėgini išsinuomoti sunkelę, antraip į sceną teks eiti vilkint džinsus. Tokiomis akimirkomis išgyveni visą tikro chaoso sukeltų pojūčių spektrą, bet užtenka tik žengti žingsnį į sceną, ir tu virsti tarsi sąmonės srautu, skleidžiančiu dievišką muzikos kūrimo žinią. Tokios transformacijos atima labai daug jėgų, bet kartu jos labai pakylėja.

Gal galite išskirti pačią laimingiausią akimirką savo gyvenime?
Ne, laimingiausios akimirkos išskirti negaliu, bet argi ne laimė yra tai, kad galiu jums pasakyti: mano gyvenime tokių akimirkų buvo daug ir kaskart jos man atrodė pačios laimingiausios!

Jeigu savo gyvenimą reikėtų apibūdinti vienu muzikiniu kūriniu – koks tai būtų kūrinys?
Tai muzika, kurią groju šiuo metu. Arba galbūt tam tikri epizodai iš Prokofjevo „Romeo ir Džuljetos“ – jie gana tiksliai atspindi nevienareikšmius mano asmenybės aspektus.

Daugiau apie atlikėjus:
www.geniusas.com
www.geniushene.com

Organizatorius
VAIDILOS KLASIKA
El. p.: info@vaidilosklasika.lt, info@vaidilosklasika.lt
Mob. +37067255095

Renginio trukmė: 2 val.

Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į „Vaidilos klasikos“ koncertus neįleidžiami.

Skip to content