spalio
21 d.
Šeštadienis, 17:00, Kamerinė muzika

KAUNO KVARTETAS IR JAUNIEJI

spalio
21d.

KAUNO KVARTETAS IR JAUNIEJI

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Kauno styginių kvarteto gerbėjai net neabejoja, kad  kiekviena kolektyvo parengta programa pažers klausytojams naujų kamerinės muzikos perlų. Per daugiau nei tris gyvavimo dešimtmečius kolektyvas surengė virš dviejų tūkstančių koncertų įvairiose Lietuvos ir užsienio salėse, išleido 14 kompaktinių plokštelių. Kvarteto repertuare rasime tiek klasicizmo epochos, tiek šiuolaikinės muzikos opusų, kolektyvas atliko gausybę lietuvių kompozitorių kūrinių premjerų, tarp kurių išskirtinę poziciją užima Kaune reziduojančių kūrėjų darbai. Už šiuolaikinės muzikos populiarinimą kolektyvas pelnė metų apdovanojimą „Tikra muzika“, už lietuvių autorių muzikos garsinimą Lietuvoje ir užsienyje buvo paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, o už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui atlikėjams skirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.
Akordeono virtuozas Laimonas Salijus – Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos absolventas, savo talentą ir meistriškumą skleidęs bei aukščiausius apdovanojimus pelnęs viso pasaulio tarptautiniuose konkursuose. Vienu iš vertingiausių solisto laimėjimų laikoma III vieta Jungtinėse Amerikos Valstijose vykusiame konkurse „Trophee Mondiale“. Atlikėjas rengia solines programas, taip pat groja įvairių ansamblių sudėtyse, o jo repertuaras aprėpia tiek baroko epochos kūrinių transkripcijas, tiek šiuolaikinę muziką.
Vytautas Kiminius – Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos absolventas bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos birbynės specialybės bakalauras. Jis pelnė „Grand Prix“ Armėnijoje vykusiame tarptautiniame atlikėjų konkurse „Renaissance“, tris kartus tapo Jono Švedo atlikėjų konkurso nugalėtoju ir pelnė pirmąją vietą tarptautinės asociacijos „Menas ir švietimas XXI amžiuje“ konkurse. Jaunasis atlikėjas vadovauja Vilniaus dainų ir šokių ansambliui „Pynimėlis“, yra Vilniaus birbynių kvinteto narys. Po sėkmingo atlikėjo profesijos starto V. Kiminius pasuko dirigento keliu ir greitai taps operos ir simfoninio dirigavimo magistru.

Skip to content