gruodžio

gruodžio

KAUNO FILHARMONIJOS NAUJAMETINIS GALA KONCERTAS

Antradienis, 16:00 / Pramoginė muzika

Pasitikti artėjančius Naujuosius metus Kauno valstybinė filharmonija kviečia šventiniame gala koncerte su pamėgtais miesto kolektyvais – Kauno valstybiniu choru, Kauno miesto simfoniniu orkestru bei dirigentu Constantine‘u Orbelianu. Šventišką nuotaiką kartu kurs talentingi ir žavūs lietuvių solistai – sopranas Vida Miknevičiūtė ir bosas-baritonas Kostas Smoriginas bei svečiai  – įspūdingo balso savininkė, sopranas Veronika Dzhioeva ir tarptautinių konkursų laureatas iš Armėnijos Sergejus Stepanyanas.

Vokietijoje gyvenanti ir dirbanti lietuvių solistė Vida Miknevičiūtė tėvynėje nėra dažnai matoma, nes jos darbotvarkę užpildžiusios vienos garsiausių Europos scenų. V. Miknevičiūtė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Leipcigo Felixo Mendelssohno-Bartholdy aukštosios muzikos mokyklos, Ciuricho ir Hamburgo operos teatrų operos studijų auklėtinė. Būtent studijos užsienyje tapo tramplinu į sėkmingą operos solistės karjerą. Nuo 2011 m. ji yra Mainco valstybinio teatro trupės narė. Dainininkės repertuaras nuolat pildosi naujais vaidmenimis, kurių sąraše puikuojasi gausybė soprano svajonių vaidmenų, o šiuo metu solistės amplua krypsta link svarios G. Verdi, R. Wagnerio, R. Strausso kūrybos. V. Miknevičiūtė nuolatos laukiama Hamburgo, Frankfurto, Kaselio, Leipcigo, Berlyno, Rygos, Vysbadeno ir kituose operos teatruose. Ne mažiau svarbi ir koncertinė veikla, jai suteikusi galimybę dainuoti stambios formos žanro kūrinius Ciuricho, Hamburgo ir pagrindinėse Lietuvos scenose.

Vienas žymiausių ir perspektyviausių šių dienų bosų-baritonų Kostas Smoriginas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Karališkojo muzikos koledžo Londone ir Jette Parker jaunųjų artistų programos auklėtinis. Jo kūrybinis kelias Lietuvoje ir užsienyje klostosi ypač sėkmingai. K. Smoriginas debiutavęs Berlyno „Deutsche Staatsoper“ Eskamiljo vaidmeniu Georges‘o Bizet operoje „Karmen“, nuo tada atlieka vaidmenis garsiausiose pasaulio scenose. Solistas yra itin laukiamas ir koncertinėse salėse. Jo repertuare – G. Verdi, J. Brahmso, W. A. Mozarto ir G. Fauré „Requiem“, L. van Beethoveno Simfonija Nr. 9, L. Janáčeko „Glagolitinės mišios“, A. Dvořáko „Te Deum“, K. Szymanowskio „Stabat Mater“; šiuos kūrinius jis atliko su Birmingemo miesto bei Londono simfoniniais orkestrais. Neseniai baritonas koncertavo su Paryžiaus, Bostono simfoniniu, Čekijos filharmonijos, Frankfurto radijo simfoniniais orkestrais. Šis sezonas K. Smoriginui reikšmingas keliais debiutais: Jochanaano vaidmeniu R. Strausso operoje „Salomėja“, taip pat pirmą kartą dainuojama Scarpios rolė G. Puccini „Toska“ operoje ir debiutas G. Verdi operos „Rigoletas“ Grafo Monteronė vaidmenyje.

Laukiame klausytojų Naujametiniame gala koncerte, kuriame skambėsiantys gražiausi klasikinės muzikos kūriniai garantuos ypatingą ir nepamirštamą šventinį vakarą!