Tikra pavasario dovana Kauno publikai – kamerinio orkestro „Cantus“ ir solistų, scenos primadonos Joanos Gedmintaitės (sopranas) ir svečio iš Italijos Mirco Patarini (akordeonas), koncertas.
KAMERINIS ORKESTRAS ,,CANTUS“ susikūrė 2006 metų rudenį Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje. Jį įkūrė ir iki šiol jam vadovauja prof. Ričardas Sviackevičius. Kolektyvas netruko pelnyti publikos simpatijas, tad savo gretas papildęs Lietuvos valstybinio simfoninio, Lietuvos nacionalinio simfoninio, Lietuvos kamerinio, LNOBT orkestrų muzikantais išaugo į unikalų, aktyviai dalyvaujantį koncertinėje veikloje, tarptautiniuose projektuose, kolektyvą. Ne kartą koncertavo kaimyninėse šalyse, prestižinėse Lietuvos salėse – Valdovų rūmuose, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Vilniaus rotušėje, Šv. Kotrynos, Šv. Jonų bažnyčiose, Chodkevičių rūmuose, Prezidento rūmuose ir kt., dalyvauja įvairiuose svarbiuose šalies renginiuose.
Su orkestru koncertuoja žymiausi Lietuvos solistai – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai Julija Stupnianek-Kalėdienė, Ilona Pliavgo, Agnė Stančikaitė, Joana Gedmintaitė, Steponas Zonys, taip pat Gabrielė Vasiliauskaitė, šiuo metu dainuojanti Vokietijos teatruose, instrumentalistai obojininkas Ugnius Dičiūnas, fleitininkė Viktorija Marija Zabrodaitė, smuikininkė Dalia Suraučiūtė, Kanados pianistas Jarred Dunn, italai – smuikininkas Gianfrancesco Federico, pianistas Ugo Federico, klarnetininkas Giuseppe Currao, lenkų akordeonininkė Elwyra Sliwkewicz Cisak ir kt. Kamerinis orkestras propaguoja klasikinę ir kamerinio lengvojo žanro muziką.
Bene tituluočiausia Lietuvos operos atlikėja J. GEDMINTAITĖ nuo 2002 metų yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, debiutavo Donos Anos vaidmeniu W. A. Mozarto operoje „Don Žuanas“. 2002 m. ji tapo „Operos švyturių“ apdovanojimų Metų operos viltimi, 2004 m. sukūrė Rachelės vaidmenį J. F. Halevy operoje „Žydė“ ir tapo Metų operos soliste. Yra dalyvavusi Lietuvos dainininkų konkursuose „Operetė – mano meilė“ (2002, III vieta) ir V. Jonuškaitės-Zaunienės (2002, 2001, III vieta). 2002 m. dalyvavo tarptautiniame dainavimo seminare Beskove (Vokietija), kur pelnė geriausios interpretuotojos vardą. 2005 m. atstovavo Lietuvos kultūrai Japonijoje vykusioje „Expo 2005“ parodoje. 2010 m. solistė sukūrė Siuzanos vaidmenį W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“, kuris jai pelnė „Operos švyturių“ apdovanojimų Metų operos solistės vardą. 2014 m. J. Gedmintaitė tapo Metų operos soliste, 2015 m. buvo apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ (už Rozinos vaidmenį G. Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“ ir Violetos G. Verdi operoje „Traviata“), o 2021 m. apdovanojimų kolekcija pasipildė dar vienu „Auksiniu scenos kryžiumi“ – už Anos Bolenos vaidmenį G. Donizetti operoje „Ana Bolena“.
J. Gedmintaitė dažnai koncertuoja su Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, atlieka soprano partijas daugelyje oratorijų, mišių, kantatų, simfonijų. Yra surengusi koncertus Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir kt., kviečiama į prestižinį Spoleto festivalį JAV. Pastaruoju metu ji nuolatinė kamerinio orkestro „Cantus“ solistė.
J. Gedmintaitė yra sukūrusi daug įsimintinų vaidmenų LNOBT ir „Vilnius City“ operoje. Ypač gerai tiek publikos, tiek kritikos įvertintas puikiai atliktas sudėtingas Rachelės vaidmuo „Žydėje“, Mimi G. Puccini „Bohemoje“ bei Maršalienė R. Strausso „Rožių kavalieriuje“.
Akordeonininkas iš Italijos M. PATARINI yra įvairių tarptautinių konkursų laureatas, dalyvavęs prestižiniuose konkursuose Italijoje, Venesueloje, Portugalijoje, Šveicarijoje ir kt. Būdamas 18 metų, jis įgijo pasaulinio čempiono titulą.1988 m., pradėjęs bendradarbiauti su firma „Scandalli“, kuri gamina garsiuosius akordeonus „Scandalli“, „Paolo Soprani“ ir „Menghini“, M. Patarini koncertų repertuaras keitėsi iš klasikinio į šiuolaikinės muzikos; iš akustinio akordeono į elektroninį.
M. Patarini taip pat yra firmos „Scandalli Accordions S.r.l.“ kompanijos prezidentas, Gianluco Bibiani leidybos įmonės „Spoletium Ars“ prezidentas. Publikuoja istorinį tarptautinį muzikinį žurnalą „Strumenti & Musica“ italų ir anglų kalbomis. Nuo 2006 m. jis Pasaulio akordeonistų konfederacijos (Confédération Internationale des Accordéonistes − CIA), vienijančios viso pasaulio akordeonistus, valdybos komiteto pirmininkas. Nuo 2007 m. meno vadovas IAC (Italian Accordion Culture) asociacijoje. 2008 m. M. Patarini Spoleto mieste (Italija) įkūrė pavasario festivalį „Strumenti & Musica“ ir yra jo meno vadovas. Nuo 2011 m. Pasaulio akordeonistų konfederacijos (CIA) viceprezidentas, o nuo 2014 m. Pasaulio akordeonistų konfederacijos (CIA) Muzikos komiteto pirmininkas.
M. Patarini daug koncertuoja su orkestrais ir kaip solistas Italijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Egipte, Brazilijoje, JAV, Norvegijoje, Švedijoje, Liuksemburge, Japonijoje, Kinijoje, Švedijoje, Kanadoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Ukrainoje ir kt. Koncertavo su tokiais garsiais atlikėjais kaip Luciano Pavarotti ir Nicola Piovani.