gruodžio
14 d.
Penktadienis, 18:00, Pramoginė muzika

KALĖDOS NIUJORKE

gruodžio
14d.

KALĖDOS NIUJORKE

Penktadienis, 18:00 / Pramoginė muzika
Bilietai

Niujorkas – laisvės, vilčių ir gaivališkos energijos miestas, kurį galima tik arba mylėti, arba nekęsti. Per amžius viliojęs svajotojus iš viso pasaulio, šis miestas tapo vientisu kultūriniu koliažu, kuriame persismelkia skirtingų tautų ir kultūrų palikimas. Niujorką dievinantys atlikėjai Macdara Ó Seireadáinas ir Gintaras Januševičius savo programoje atkuria miesto garsus, pasakoja jo žmonių istorijas, visa tai perkeldami į gražiausią metų laikotarpį šiame mieste – Kalėdas, skambančias aksominiu Frenko Sinatros balsu ir Brodvėjaus miuziklų melodijomis.

M. Ó Seireadáinas baigė Hanoverio aukštąją muzikos ir teatro mokyklą bei Karališkąją Airijos muzikos akademiją. 2010 m. klarnetininkas laimėjo Airijos masonų jaunojo metų muziko konkursą  (Irish Freemasons Young Musician of the Year). Kamerinės muzikos entuziasto M. Ó Seireadáino scenos partnerių sąraše yra garsūs atlikėjai. Jo solo girdime pianisto Barry Douglo bei kompozitorių Dario Marianelli, Michelio Legrando įrašuose. Klarnetininkas nuolat groja garsiausiuose Europos tarptautiniuose orkestruose.

Pianistas Gintaras Januševičius išgarsėjo 2004 m., tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio konkurso finalininku Jis yra penkiolikos tarptautinių konkursų prizininkas bei diplomantas. G. Januševičius pasirodė žymiausiuose festivaliuose. Jo rečitaliai skambėjo daugelyje Lietuvos ir užsienio šalių miestų, grojo kartu su Maskvos valstybiniu, Lietuvos valstybiniu, Moldavijos nacionaliniu, Monrealio, Šendženo simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru ir kt. G. Januševičius taip pat skaito paskaitas ir veda atviras meistriškumo pamokas. Šiuo metu jis vadovauja muzikos konkursui „Hanoverio muzikos talentų birža“, pianistų konkursui „Einbecker Klavierfrühling“, žiemos pianistų akademijai „Feuerwerk“, dirba pianistų konkursų komisijose visoje Europoje. 2017 m. vasarą startavo naujas tarptautinis G. Januševičiaus projektas Lietuvoje „Klaipėda Piano Masters“ – didžiausia vasaros fortepijono akademija Baltijos šalyse.

Skip to content