kovo
18 d.
Šeštadienis, 17:00, Festivaliai, Simfoninė muzika

XX KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO IR M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIS. Jūros paveikslai

kovo
18d.

XX KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO IR M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIS. Jūros paveikslai

Šeštadienis, 17:00 / Festivaliai, Simfoninė muzika
Bilietai

XX kompozitorių E. Griego (1843–1907) ir M. K. Čiurlionio (1875–1911) muzikos festivalis 2017 m. kovo 14–18 d.

Baigiamajame festivalio koncerte, simboliškai pavadintame „Jūros paveikslai“, girdėsime Kauno miesto simfoninį orkestrą (vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas), dainuos mecosopranas Rita Novikaitė, o solo fortepijonu skambins publikai jau pažįstama pianistė Marina Kan. Atlikėjams diriguos vienas festivalio bendraautorių, dirigentas, kompozitorius, menininkas ir literatas Espenas Selvikas. Šis muzikas dažnai diriguoja visos Europos simfoniniams orkestrams kaip profesionalus kviestinis dirigentas, besispecializuojantis Jeano Sibelius, Carlo Nielseno, Johanneso Brahmso ir Gustavo Mahlerio muzikoje. E. Selvikas yra parašęs penkias simfonijas ir dvi oratorijas, taip pat kuria muziką kino filmams ir televizijos projektams. Šis universalus menininkas yra „World Thing Orchestra“ meno vadovas, rašo ir publikuoja straipsnius bei knygas įvairiomis temomis.

Klausytojai turės progą susipažinti su monumentaliu E. Selviko diriguojamu kūriniu – E. Griego „Homage March“ („Iškilmingas maršas“) iš siuitos „Sigurd Jorsalfar“. Siuita buvo parašyta panaudojant muziką to paties pavadinimo Bjørnstjerne Bjørnsono dramai apie Norvegijos karalių Sigurdą Pirmąjį, kuris pirmasis iš Skandinavijos didikų dalyvavo kryžiaus žygyje.

Aksominio mecosoprano savininkė, solistė R. Novikaitė ne tik dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje bei Vienos (Austrija) Praynerio muzikos ir taikomųjų menų konservatorijoje, bet ir nuolat koncertuoja, kuria vaidmenis Austrijos, Italijos ir Anglijos teatruose, dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose bei festivaliuose. Dainininkės repertuare – Lied žanro dainos, kamerinė muzika, oratorijų bei mišių partijos, jos įdainuotų kūrinių yra Lietuvos ir Austrijos ORF radijo fonduose, solistė yra išleidusi keletą kompaktinių kamerinės-vokalinės muzikos plokštelių. Dainininkės talentas skleisis vieno žinomiausių anglų kompozitoriaus Edwardo Elgaro vokaliniame cikle „Jūros paveikslėliai“, sukurtame paskutiniais XIX a. metais, ir dviejose E. Griego dainose iš muzikinės dramos „Peras Giuntas“.

Spalvingą vieno ryškiausių XX a. norvegų kompozitorių Geirro Tveitto koncertą fortepijonui Nr. 5, op. 156, grįstą norvegų tautinių šokių motyvais, skambins viešnia iš Norvegijos M. Kan. Maskvoje gimusi atlikėja groti fortepijonu pradėjo būdama šešerių. Baigusi studijas Piotro Čaikovskio vardo konservatorijoje, talentinga pianistė tobulinosi Portugalijoje, pas vieną garsiausių fortepijono mokytojų Aquiles DelleVigne. Solistė yra koncertavusi su Sankt Peterburgo valstybiniu simfoniniu, Bergeno filharmonijos ir kitais orkestrais, o jos rečitaliai skambėjo daugelyje Europos šalių bei JAV.

DĖKOJAME FESTIVALIO RĖMĖJAMS:

UAB DNV GL LIETUVA

LIETUVOS KULTŪROS TARYBA

NORVEGIJOS KARALYSTĖS AMBASADA LIETUVOJE

Skip to content