spalio
12 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

JAUNIEJI VOKIEČIAI – LIETUVIAI

spalio
12d.

JAUNIEJI VOKIEČIAI – LIETUVIAI

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Šešiolikmetis obojininkas Pijus Paškevičius profesionalioje scenoje groja nuo 10-ties metų ir jau yra sulaukęs teigiamų užsienio spaudos atsiliepimų: garsus muzikos kritikas, ICMA prezidentas Remy Franckas savo recenzijoje portale „Pizzicato“ jo grojimą prestižiniame festivalyje „Next Generation“ įvertino kaip virtuozinį ir nepriekaištingą, kitose festivalio recenzijose buvo giriamas jaunojo atlikėjo jausmingumas ir nepaprastas įsijautimas. P. Paškevičius yra nuolat kviečiamas dalyvauti tarptautiniuose  festivaliuose, yra pelnęs pirmąsias vietas septyniuose obojininkų konkursuose, grojo su Lietuvos, Šv. Kristoforo, Klaipėdos, Kaliningrado filharmonijos kameriniais, Kauno miesto simfoniniu orkestrais, diriguojant Davidui Geringui, Olivierui Grangeanui, Juozui Domarkui, Robertui Šervenikui, Modestui Barkauskui.

Saro krašto jaunimo simfoninis orkestras (Landes-Jugend-Symphonie-Orchester Saar) gyvuoja nuo 1982 m. Orkestro misija – jauniems talentingiems muzikantams nuo 14 iki 20 metų suteikti galimybę ugdyti muzikinius įgūdžius ir įgyti patirties atliekant didelės apimties simfoninius kūrinius. Jau daugiau nei 30 metų šis kolektyvas pagyvina ir Saro krašto muzikinį gyvenimą.

Už muzikinę veiklą krašte orkestras buvo apdovanotas organizacijos „Jeunesses musicales“ 2010–2011 m. Vokietijos jaunimo orkestro prizo trečiąja vieta.

Jaunieji instrumentalistai, į orkestrą atrinkti konkurso būdu, dvi savaites metuose susirenka į bendras repeticijas ir ruošiasi koncertiniam turui. 2018 m. koncertinio turo Baltijos šalyse tikslas – pristatyti orkestro aukštą muzikinį lygį už savo šalies ribų.

Vilmantas Kaliūnas diriguoja ne tik profesionaliems orkestrams, tačiau daug laiko skiria ir darbui su jaunaisiais muzikantais iš viso pasaulio įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose. Jis dirigavo daugelyje projektų su Reinlando-Pfalco žemės ir Saro žemės jaunimo orkestrais Vokietijoje. Į jaunimo repertuarą įtraukia ne tik simfoninius kūrinius, bet ir muziką iš kino filmų, taip pat inicijuoja klasikos koncertus žmonių sambūriuose bei kitus netikėtus projektus.

Skip to content