spalio
10 d.
Trečiadienis, 18:00, Kamerinė muzika

INVICTUS

spalio
10d.

INVICTUS

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Programos pavadinimą „Invictus“ („Nenugalimas“) Gintaras Januševičius pasiskolino iš 1875 m. Williamo Ernesto Henley poemos, kurios autorius tikėjo, jog kiekvienas esame „likimo valdovas ir savo sielos kapitonas“. Šioje programoje atliekami kūriniai yra tarsi simboliai euforijos ir pergalių, atėjusių po ilgų negandų metų. Kaip jau įprasta, G. Januševičius savo klausytojams paruošė ne tik virtuozišką programą, bet ir su kūriniais bei jų autoriais susijusias įkvepiančias istorijas.

Pianistas išgarsėjo 2004 m., tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio konkurso finalininku, o konkurse jo paskambintus S. Rachmaninovo „Etiudus-paveikslus op. 39“ gyrė fortepijono meistrai.

Gintaras Januševičius yra penkiolikos tarptautinių konkursų prizininkas bei diplomantas. Jis pasirodė žymiausiuose festivaliuose. Jo rečitaliai skambėjo daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, taip pat Niujorke, Vašingtone, Rio de Žaneire, Šendžene, Londone, Paryžiuje, Maskvoje, Berlyne, Madride, Romoje, Vienoje, Barselonoje, Stokholme, Tel Avive, Varšuvoje, Ciuriche, Taline, Kišiniove ir kt. G. Januševičius grojo su Maskvos valstybiniu, Lietuvos valstybiniu, Moldavijos nacionaliniu, Monrealio, Šendženo simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru ir kt. Dalyvauja kamerinės muzikos projektuose kartu su  scenos partneriais.

Gintaras Januševičius taip pat skaito paskaitas ir veda atviras meistriškumo pamokas. Šiuo metu jis vadovauja muzikos konkursui „Hanoverio muzikos talentų birža“, pianistų konkursui „Einbecker Klavierfrühling“, žiemos pianistų akademijai „Feuerwerk“, dirba pianistų konkursų komisijose visoje Europoje. 2017 m. vasarą startavo naujas tarptautinis G. Januševičiaus projektas Lietuvoje „Klaipėda Piano Masters“ – didžiausia vasaros fortepijono akademija Baltijos valstybėse.

Skip to content