lapkričio
27 d.
Trečiadienis, 18:00, Kamerinė muzika

FORTEPIJONO REČITALIS

lapkričio
27d.

FORTEPIJONO REČITALIS

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Daumanto Kirilausko repertuare J. S. Bachas užima vieną svarbiausių vietų. Pianistas įrašė ir išleido tris J. S. Bacho klavyrinius koncertus, visas šešias partitas. Natūrali progresija seka ir siuitos žanro keliu. Dvi „Prancūziškos siuitos“, kurios yra taip pat šešios, Nr. 3 ir Nr. 6, atliktos 2017 metais. Šiemet išgirsime dar dvi: Nr. 4 ir Nr. 2. Penkios „Prancūziškos siuitos“ yra įtrauktos į Annos Magdalenos sudarytą mokomojo repertuaro sąsiuvinį. Tačiau, pasak didžiausių pasaulio pianistų, tai siuitos, reikalaujančios aukščiausio lygio meistriškumo.

F. Schuberto Sonata As-dur yra viena iš septynių kompozitoriaus ankstyvųjų sonatų, parašytų klasikinės sonatos formoje. Jau ankstyvose sonatose apčiuopiamas jų originalumas, naujas, šviežias, nepriklausomas skambesys. Nepaisant to, kad tai ansktyvosios sonatos, jaučiama F. Schuberto branda: juk iki tol jau sukurtos penkios simfonijos, keturi „singspieliai“, gausybė dainų.

F. Liszto Sonata h-moll be abejonės yra brandžiausias šio vengrų virtuozo romantiko kūrinys, jo kūrybinių galių įrodymas. Ji pripažinta didingiausia sonata fortepijonui, sukurta po L. Van Beethoveno laikų, šiandien atliekama net ir tų pianistų, kurie paprastai ignoruoja vėlyvąją F. Liszto kūrybą. Pianistui Daumantui Kirilauskui tai sugrįžimas prie šios sonatos atlikimo po devyniolikos metų.

Skip to content