spalio
20 d.
Sekmadienis, 17:00, Kamerinė muzika

FORTEPIJONO INTELEKTUALAS

spalio
20d.

FORTEPIJONO INTELEKTUALAS

Sekmadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

„Ulricho Urbano virtuoziškumas ir gilus muzikos supratimas užgniaužė kvapą… ir publika liko ekstazėje“ („Gazette“, Johanesburgas, Pietų Afrikos Respublika).

„Keli šimtai Vašingtono gyventojų išgirdo Ulrichą Urbaną meistriškai skambinant Mendelsoną… tai jiems kėlė šiurpulius…“ („DC Art Travel Examiner“, Vašingtonas, JAV).

Žymus Vokietijos pianistas, kamerinės muzikos atlikėjas ir pedagogas Ulrichas Urbanas gimė Frankfurte prie Oderio, studijavo Leipcigo Aukštojoje F. Mendelssohno muzikos mokykloje fortepijono specialybę pas Günterį Kootzą ir dirigavimą pas Rolfą Reuterį. Nuo 1969 m. minėtoje mokykloje dirbo dėstytoju. Nuo 1991 m. yra Fortepijono katedros profesorius.

Jau pirmieji U. Urbano J. S. Bacho įrašai turėjo didžiulį pasisekimą, juos įsigijo daugelis garso įrašų firmų. Pianistas bendradarbiavo su daugiau nei 40 orkestrų, tarp kurių Hamburgo ir Drezdeno filharmonijų, Leipcigo „Gevandhauzo“, Berlyno simfoninis, Veimaro valstybinis, taip pat įvairūs Europos, Pietų Afrikos bei daugelis Vokietijos radijo orkestrų. Iš 35 jo atliekamų koncertų fortepijonui su orkestru 20 įrašyta įvairiose radijo studijose. Reikia paminėti dar 160 įrašų, kuriuos naudoja skirtingi radijo laidų transliuotojai. U. Urbanas kartas nuo karto imasi ir dirigento pareigų., daugiausia su Vidurio Vokietijos orkestrais.

Ne kartą visuomeninių transliuotojų buvo pristatyti jo įrašyti retai atliekamų autorių, kaip Karlo Filipo Emanuelio Bacho, Jozefo Haydno, Antonino Dvoržako, Hanso Pfitznerio, Makso Regerio, Richardo Strausso kūriniai, taip pat specialiai išleistos Leipcigo Blüthnerio ir Irmlerio instrumentų gamintojų kompaktinės plokštelės.

Minėtina U. Urbano iš užmaršties prikelta anglų kompozitoriaus, artimo Siegfrido Wagnerio (Richardo Wagnerio sūnaus) bičiulio Clemento Harriso (1871–1897) kūryba – fortepijono ir kamerinės muzikos kompaktinėse plokštelėse, taip pat ir šiuolaikinių autorių: Elizabeth Austin, Erle‘o Ninowo, Gernoto Grohso fortepijono muzikos įrašai.

Pianisto partnerių tarpe daug iškilių instrumentalistų bei vokalistų, iš kurių labiausiai minėtinas švedų operos dainininkas Nicolai Gedda.

U. Urbanas koncertavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Pietų Amerikoje, taip pat ne kartą ne tik kaip atlikėjas, bet ir meistriškumo kursų rengėjas JAV ir Pietų Afrikos Respublikoje.
Jo repertuaras apima visus stilius, pradedant J. S. Bacho kūriniais, ir daugiausia koncentruojasi ties XIX ir XX amžių sandūros autorių kūryba.

Skip to content