spalio
27 d.
Penktadienis, 18:00, Kamerinė muzika

FORTEPIJONINIAI DUETAI

spalio
27d.

FORTEPIJONINIAI DUETAI

Penktadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Gaiva Bandzinaitė pianizmo pagrindus gavo Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, vėliau dirbo su dainininkėmis Beatriče Grincevičiūte ir Lina Šukyte, Austrijoje geriau žinoma kaip Lilian Sukis. Pianistė tobulinosi Grace ir Zalcburge, kur studijavo Lied repertuarą. Jau daugiau nei dvidešimt metų ji dirba Zalcburgo menų universiteto „Mozarteum“ dainavimo institute. Yra parengusi koncertų programas su tokiomis vokalo žvaigždėmis kaip Thomas Hampsonas, Elisabeth Schwarzkopf, Grace Bumbry, Barbara Bonney, dalyvauja daugelyje garsių festivalių, yra viena iš garsiojo Zalcburgo festivalio rengiamo Jaunųjų dainininkų projekto vadovų.
„Patenkintas pasirodymu būnu tada, kai jaučiu, kad pavyko publikai perteikti originalius kompozitoriaus sumanymus“ – taip sako pianistas Leonas Livshinas. Laimėjęs aukščiausius apdovanojimus prestižiniuose pianistų konkursuose Italijoje, Vokietijoje ir buvusioje Sovietų Sąjungoje, atlikėjas koncentravo savo kūrybines jėgas į laikmečio dvasios refleksijas atliekamame repertuare. „Ar tai būtų Chopinas, ar Skriabinas – kiekvienas jų turi tam tikras žmogiškąsias ir laikmečio savybes, padedančias išryškinti interpretacijos ypatumus“ – teigia atlikėjas. Įvairiausius muzikos stilius vertinantis novatoriškas menininkas koncertuoja tiek Europos žemyne, tiek Jungtinėse Amerikos Valstijose, ypač dažnai jo pasirodymai skamba Niujorko regione. Groti fortepijonu L. Livshinas pradėjo būdamas penkerių, savo gimtojoje Lietuvoje. Čia jis baigė Lietuvos muzikos akademiją, o būdamas vos keturiolikos buvo pakviestas į Vatikaną koncertuoti popiežiui Jonui Pauliui antrajam. Po studijų Vilniuje atlikėjas toliau mokėsi Maskvos Piotro Čaikovskio konservatorijoje bei Štutgarto aukštojoje muzikos mokykloje. Prieš dvi dešimtis metų jis išvyko į JAV, kur studijavo Ročesterio Eastmano muzikos mokykloje Niujorke, vėliau Stony Brook universitete apgynė daktaro laipsnį. Kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas L. Livshinas grojo „Carnegie Hall“, „Alice Tully Hall“, „Kennedy“ centre, „Merkin Hall“, „Steinway Hall“, Kelno filharmonijoje, Vienos „Koncerthaus“, Ciuricho miesto koncertų salėje, Maskvos Baltojoje salėje, Harvardo muzikos asociacijoje ir kitur.
Atlikėjų parengta programa atspindės įvairiausius grojimo keturiomis rankomis aspektus: skambės vengrų kompozitoriaus ir pianisto György Kurtágo subtiliai aranžuoti Johanno Sebastiano Bacho choralai, romantizmo epochoje užgimę originalūs opusai fortepijonui keturioms rankoms ir simfoninio orkestro faktūrą perteikiančios žinomų kūrinių aranžuotės.

Skip to content