kovo
25 d.
Šeštadienis, 17:00, Kamerinė muzika

Fandango

kovo
25d.

Fandango

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Koncerto metu skambės pirmasis iš vėlyvųjų, brandžiųjų Ludwigo van Beethoveno šio žanro kūrinių, 1824 m. sukurtas keturių dalių Styginių kvartetas Nr. 12, Es-dur ir italų klasicizmo atstovo Luigi Boccherini Kvintetas gitarai ir styginių kvartetui Nr. 4, D-dur, kurio pavadinimas „Fandango“ atspindi siautulingą ispanų tautinio šokio charakterį. Šis kvintetas – vienas iš kone tuzino kūrinių, kuriuos L. Boccherini aranžavo, panaudodamas anksčiau sukurtus opusus. Kvintetas dedikuotas Benavente markizui François de Borgia. Pirmąsias dvi kūrinio dalis autorius „pasiskolino“ iš savojo styginių instrumentų kvinteto. Pirmoji dalis – pastoralė, čia skamba švelni, plaukianti styginių instrumentų melodija, lydima gitaros variacijų. Antroji dalis kiek gyvesnio charakterio, joje gitara nustumiama į antrąjį planą, o lyderio rolę perima L. Boccherini mylimiausias instrumentas – violončelė. Trečioji dalis sudaryta iš dviejų epizodų, kur pirmasis, „Grave assai“, skamba lėtai, iškilmingai, o antrajame pagaliau išryškėja fandango šokio ritmika. Šis ritmas nuolat kartojamas, kūrinio tempas palaipsniui greitėja, auga ekspresija, o artėjant finalui instrumentai ima imituoti kastanjetes.

Kauno styginių kvartetas, kuriame šiuo metu griežia Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas), Aistė Mikutytė (II smuikas), Eglė Lapinskė (altas) ir Saulius Bartulis (violončelė), yra vienas ryškiausių Kauno akademinės muzikos ansamblių. Per daugiau nei tris dešimtmečius kolektyvas surengė virš dviejų tūkstančių koncertų įvairiose Lietuvos ir užsienio salėse, išleido 14 kompaktinių plokštelių. Kvarteto repertuaras aprėpia tiek klasicizmo epochos, tiek šiuolaikinės muzikos opusus, kolektyvas atliko gausybę lietuvių kompozitorių kūrinių premjerų, tarp kurių išskirtinę poziciją užima Kaune reziduojančių kūrėjų darbai. Už šiuolaikinės muzikos populiarinimą kolektyvas pelnė metų apdovanojimą „Tikra muzika“, už lietuvių autorių muzikos garsinimą Lietuvoje ir užsienyje buvo paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, o už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui atlikėjams skirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Sergejus Krinicinas – vienas veikliausių Lietuvos gitaristų bei gitaros pedagogų, „Baltijos gitarų kvarteto“ įkūrėjas, grojantis ne tik kaip kolektyvų narys, bet ir kaip solistas koncertuose su orkestrais ar įvairių sudėčių ansambliais. Jo skambinimo manierą užsienio spauda pelnytai lygina su legendinio gitaristo Andres Segovia interpretacijomis.

 

Skip to content