spalio
Penktadienis, 18:00, Abonementas, Simfoninė muzika

EDGARO MONTVIDO KŪRYBINĖS VEIKLOS 20-MEČIUI PAMINĖTI „SIMFONINĖ POEMA“

spalio

EDGARO MONTVIDO KŪRYBINĖS VEIKLOS 20-MEČIUI PAMINĖTI „SIMFONINĖ POEMA“

Penktadienis, 18:00 / Abonementas, Simfoninė muzika

Koncertas yra perkeltas iš gegužės 15 d. į spalio 23 d. Įsigyti bilietai galioja.

Šis koncertas yra tikra muzikinė šventė patiems išrankiausiems klausytojams, nes scenoje muzikuoja Londone reziduojantis, pasaulines operos teatrų scenas pakerėjęs lietuvių tenoras Edgaras Montvidas. Šiais metais minintis savo kūrybinės veiklos 20-metį, operos solistas gimtojoje Lietuvoje rengia įvairius koncertus, kuriuose atskleidžia savo platų talentą nuo subtilios kamerinės muzikos iki didelės apimties vokalinių-simfoninių opusų atlikimo.

Šiandien Edgaras Montvidas kviečiamas dainuoti svarbiausiuose pasaulio operos teatruose. Jo pasirodymų sąraše – pagrindiniai Europos operos teatrai ir festivaliai: Anglijos bei Škotijos nacionalinės operos teatrai, Londono Karališkoji opera „Covent Garden“, Sinsinačio, Santa Fė, Amsterdamo, Ženevos, Frankfurto, Leipcigo, Rygos, Liono, Bordo, Lotaringijos nacionaliniai operos teatrai, Paryžiaus „Opera Comique“, Berlyno „Komische Oper“, Briuselio „La Monnaie“, Dresdeno „Semperoper“, Bavarijos valstybinė opera Miunchene, Provanso Ekso, „BBC Proms“, Glaindborno festivaliai ir daug kitų garsių pasaulio scenų. Tarp naujausių dainininko vaidmenų – Verteris Bergeno nacionalinėje operoje, Borisas L. Janačeko operoje „Katia Kabanova“ Hamburgo operoje, Pinkertonas operoje „Madam Baterflai“ Nansi operoje, debiutai Ciuricho operoje, Milano „La Scala“, Bregenco festivalyje ir Vienos teatre. E. Montvidas aktyvus ir koncertinėje veikloje. Tarp pastarojo meto įvykių minėtinas G. Verdi „Requiem“ turnė po Europą su seru Johnu Eliotu Gardineriu, su Londono simfoniniu orkestru ir seru Simonu Rattle’u atliktas K. Szymanowskio „Harnasie“, koncertuota su Londono simfoniniu orkestru ir François-Xavier Rothu (M. Ravelio „Ispaniškoji valanda“), Prancūzijos filharmonijos orkestru „Les Siècles“ (L. van Beethoveno Simfonija Nr. 9), Bostono simfoniniu orkestru ir Thomasu Adesu (I. Stravinskio „Persefonė“), Lietuvoje atliktas H. Berliozo „Fausto pasmerkimas“ su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir maestro Gintaru Rinkevičiumi.

Kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru Edgaras Montvidas publikai dovanoja prancūzų muziką – tai Ernesto Chaussono dainų ciklas „Meilės ir jūros poema“. Šis kūrinys išsiskiria savo poetiškumu, regis, ne tik žodžiuose, bet ir garsų sąskambiuose išnyra menininką įkvėpę vaizdiniai – subtiliosios alyvos, jūros ir dangaus žydrynė, vėjo plaikstomi krentantys lapai ar mėnesiena, o oras pritvinkęs žiedų aromato. Iš tiesų tai simbolistinė kompozicija – garsinėmis ir gamtos vaizdų asociacijomis Chaussonas perteikia žmogaus pasaulį, jo jausmus ir išgyvenimus.

Greta subtilios Chaussono muzikos sezono pabaigai nuskambės kito prancūzų autoriaus Césaro Francko monumentali simfoninė drobė, Simfonija d-moll, kupina dramatizmo ir konfliktų.

LNF informacija