balandžio
Trečiadienis, 18:00, Vokalinė muzika

DEDIKACIJA DAINININKUI DIETRICHUI FISCHERIUI-DIESKAU (1925–2012)

balandžio

DEDIKACIJA DAINININKUI DIETRICHUI FISCHERIUI-DIESKAU (1925–2012)

Trečiadienis, 18:00 / Vokalinė muzika

Mažojoje salėje
Baritonas ROMANAS KUDRIAŠOVAS operinio dainavimo bakalauro studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, studijas tęsė Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, vėliau – Velso tarptautinėje muzikos akademijoje. (Didžioji Britanija). Jis tobulinosi Georgo Solti „bel canto“ vasaros dainavimo akademijoje Italijoje, dirbo su garsiais vokalo pedagogais meistriškumo klasėse, buvo Londono nacionalinės operos studijos stažuotojas. Solistas puikiai jaučiasi atlikdamas kūrinius nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Jis sukūrė vaidmenis G. Handelio, J. Rameau, G. Puccini, I. Kalmano, K. Weilio operose bei operetėse. Būdamas Schleswig-Holstein festivalio narys, R. Kudriašovas atliko gausybę baroko bei romantinių oratorijų garsiausiose Europos bei Azijos koncertų salėse.
GIEDRĖ MURALYTĖ-ERIKSONĖ LMTA baigė bakalauro, magistro ir meno aspirantūros studijas. Ji koncertuoja kaip solistė, koncertmeisterė ar kamerinių ansamblių narė Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Suomijoje. Dar studijų metais pradėjo bendradarbiauti su šalies bei užsienio dainininkais. Jos repertuaras labai platus, tačiau daugiausia pianistė gilinasi į B. Britteno vokalinę muziką, vokiečių romantikų bei šiuolaikinę skandinavų muziką. Pianistė surengė svarbius rečitalius Vilniaus rotušėje, Lietuvos nacionalinėje ir Kauno valstybinėje filharmonijose. Jau dešimtmetį G. Muralytė-Eriksonė dirba koncertmeistere LMTA Dainavimo katedroje.
Atlikėjai koncertą dedikuoja Dietrichui Fischeriui-Dieskau – vieno žymiausių XX amžiaus dainininkų atminimui. Vokietijos baritonas labiausiai išgarsėjo kaip austrų kompozitoriaus F. Schuberto dainų ciklo „Žiemos kelias“ (Winterreise) atlikėjas, kuris žinomu tapo po Antrojo pasaulinio karo ir buvo pripažintas kaip vienas geriausių savo kartos lyrinių balsų. Britų kompozitorius B. Brittenas asmeniškai paprašė D. Fischerio-Dieskau atlikti jo „Karo rekviem“ (War requiem). Baritonas žymus dėl Vokietijos muzikos kūrinių balsui ir fortepijonui interpretacijų. Buvęs kariškis D. Fischeris-Dieskau buvo dažnas svečias Berlyno, Vienos, Londono ir Niujorko operos teatruose.