rugsėjo

rugsėjo

BIČIULYSTĖ. GIYA KANCHELI – VIDMANTAS BARTULIS

Ketvirtadienis, 18:00 / Vokalinė muzika

„Kai žmogus įeina į bažnyčią, sinagogą ar mečetę, kada nevyksta pamaldos, jis pajunta ypatingą tylą. Aš noriu šią tylą paversti muzika – taip apie savo kūrybą yra pasakęs gruzinų kilmės kompozitorius Giya Kancheli, nuo 1991 m. gyvenęs toli nuo savo tėvynės ir taip patyręs savitą tremtinio dalią. Jo vokalinis ciklas „Exil“ (Tremtis) – savotiška transcendentinė monodrama, skirta koncertų scenoms, nors kartais jos pagrindu gimsta teatriniai performansai. Ši, 1994 m. parašyta, abstrakti dvidešimtojo amžiaus drama pasakoja apie žmogaus dvasią, priešpastatytą nenusakomo siaubo akivaizdon. Šiai vokalinei dramai kompozitorius panaudojo biblijos tekstus bei Paulo Celano ir Hanso Sahlo poeziją. Giya Kancheli ir Vidmantą Bartulį be asmeninės pažinties siejo tai, kad jie dažnai pasitelkdavo pamėgtąją praeities muziką, kiekvienas savitai ją cituodavo ir perprasmindavo, stebindavo teatrališkumu, paradoksaliais istoriniais ir nūdienos kontekstais. Lygiai taip asmeninė bičiulystė siejo žymųjį kartvelų kompozitorių ir dainininkę Astą Krikščiūnaitę. Pats autorius pasiūlė vienam žinomiausių Lietuvos sopranų imtis jo vokalinio ciklo „Exil“. Tad šioje programoje susijungs trys skirtingų polių meninės bičiulystės aspektai, nuspalvinti nostalgiškais tremtinio dalios potėpiais.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.